Jak zrobić stroik świąteczny na cmentarz?

Podczas Świąt Bożego Narodzenia warto pamiętać o naszych bliskich, którzy odeszli. Dzisiaj przygotowałyśmy dla Ciebie przewodnik, w którym krok po kroku opisujemy, jak zrobić stroik bożonarodzeniowy na cmentarz.

iStock-616852836 (1).jpg

Stroik bożonarodzeniowy na cmentarz wcale nie musi różnić się od stroików, które przygotowujemy do naszych domów. Powinien być wyjątkowy oraz tworzony ze szczególną czułością. Te, które zostawiamy na cmentarzach, są symbolem pamięci o naszych bliskich, którzy patrzą na nas z góry. W takim stroiku warto zostawić miejsce na symboliczną świeczkę, która podkreśli tęsknotę za zmarłymi.

STROIK NA CMENTARZ ZRÓB TO SAM

Przygotowanie stroika zacznij od wyboru elementów, z których zamierzasz go stworzyć. W tym przypadku nieodzowne będą gałązki świerku. Zdobędziesz je podczas kupowania choinki. Wystarczy poprosić sprzedającego o elementy, które odciął wcześniej na życzenie poprzednich klientów.

Warto, aby stroiki bożonarodzeniowe na cmentarz były radosne, ale nieco bardziej stonowane, dlatego kolorowe i brokatowe bombki możesz zastąpić szyszkami w różnych kolorach. Idealnym dodatkiem będą również gwiazdy betlejemskie. Jeśli nie chcesz używać kwiatów żywych, zastąp je sztucznymi, które w okresie świąt, w hipermarketach, rosną jak grzyby po deszczu.

Następnym elementem, który powinnaś nabyć, jest gąbka florystyczna. Przytnij ją do rozmiaru naczynia lub spodka, który będzie podstawą dla stroika. Dobrze przycięta gąbeczka powinna wypełniać dokładnie całe naczynie.

Końcówki gałązek oczyść z igieł, przytnij pod ukosem i umieść w gąbeczce. Kształt stroika zależy od Ciebie, zatem to właśnie moment, kiedy możesz wykazać się wyobraźnią i kreatywnością! Naszym zdaniem, najpiękniejsze są stroiki rozłożyste. Zacznij od najdłuższych i największych gałązek na spodzie i idąc ku górze, stopniowo zmniejszaj ich wielkość. Ostatnie, najmniejsze gałązki powinny być zatknięte niemalże pionowo.

Gałązki udekoruj ozdobami, które wybrałaś. Pamiętaj, aby rozmieszczać je w różnych miejscach. Jeśli zdecydowałaś się na szyszki, o których wcześniej wspominałyśmy, możesz nabić je na drut florystyczny. Dzięki niemu łatwiej umieścić szyszkę w bożonarodzeniowej konstrukcji. Na końcu zalej gąbkę wodą. Żywe gałązki świerku lub kwiaty przetrwają dłużej na cmentarzu, jeśli będą miały co pić. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 01.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
anka7
Czy koszt zrobienia stroika będzie niższy niż kupienie gotowego? Czy wyjdzie mniej niż zamówienie go w http://www.pracownia-florystyczna.pl/wience/ ?
Dodano: 2018-10-22 18:25:01 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×