3 rzeczy, które przeszkadzają Ci osiągnąć sukces

Każdy z nas chciałby osiągnąć sukces w życiu. Niewielu ludzi jednak zdaje sobie sprawę z tego, co tak naprawdę im w tym przeszkadza. Dowiedz się jakie są 3 podstawowe rzeczy, przez które nie możesz się rozwinąć.

3 rzeczy, które przeszkadzają Ci osiągnąć sukces Co przeszkadza Ci odnieść sukces?

Często zdarza nam się patrzeć na innych i zazdrościć im, nawet nie tyle rzeczy materialnych, co motywacji, chęci do życia, energii, pasji. Tłumaczymy sobie, że ten ktoś kto osiągną jakiś sukces musiał mieć albo dużo szczęścia, ogromny talent, albo znajomości. Co hamuje nas przed osiągnięciem sukcesu? Czy faktycznie brak znajomości, brak szczęścia, czy brak talentu jest tym co sprawia, że nie osiągamy tego o czym naprawdę marzymy i czego pragniemy? Oto 3 rzeczy, które hamują Cię przed osiągnięciem wymarzonego sukcesu.

1. Strach

Wiadomo, zawsze ma wielkie oczy. Strach przed tym, że nam się nie uda, że sobie nie poradzimy i wszystko skończy się fiaskiem może być paraliżujący. Jednak czemu mamy się pod nim ugiąć? Czy warto? Na pewno nie. Strach przed nieznanym czują wszyscy. Jednak trzeba zamienić go w motywację, a nie w wymówkę, która oddali nas, czasem na dobre, od marzeń. Bez strachu nie byłoby odwagi, więc  jest on nieodłącznym elementem podejmowania decyzji. Co jeśli zaryzykuję i się nie uda? No właśnie… Nic! Porażki są wpisane w nasze życie, ale nie są czymś złym. Każdą nieudaną próbę potraktuj jak lekcję, z której wyciągniesz wnioski i spróbuj ponownie, tym razem unikając błędów, które popełniłaś poprzednim razem. Nie daj tak łatwo wygrać przeciwnościom, podejmij wyzwanie i zmagaj się z nimi do skutku. Zamień porażkę w sukces!

2. Wątpliwości

Jeśli wiecznie będziesz w coś wątpić, nigdy nie odważysz się spróbować. To oczywiście nieodłączny element podejmowania każdej decyzji i musisz zdać sobie z tego sprawę. To nie jest tak, że tylko kiedy decyzja jest zła pojawiają się wątpliwości. One towarzyszą nam zawsze. Nie możesz więc na ich podstawie ocenić, czy coś jest warte wysiłku czy też nie. Musisz przestać wątpić w siebie, świat, ludzi, w swój talent, bo to Cię blokuje.

3. Relacje z innymi

Tak, to może być to, co przeszkadza Ci osiągnąć sukces. Nie chodzi o samą konkretną relację, ale o to, że staje się ona wymówką, której używasz. Bycie dobrą partnerką, żoną, przyjaciółką, czy matką wcale nie wyklucza osiągnięcia sukcesu. To nie jest dobra wymówka, która powinna Cię hamować przed inwestowaniem w siebie, rozwojem i spełnianiem marzeń. Działa to wręcz przeciwnie! Kiedy będziesz pielęgnowała pasję, będziesz się spełniać, będziesz zadowolona - automatycznie Twoje relacje z najbliższymi będą lepsze. Kariera kosztem rodziny? Wcale nie musi tak być!

To bardzo proste i oczywiste zasady, jednak to właśnie one blokują ogromną ilość ludzi przed tym, by się rozwijać. Najczęściej przez te 3 powody ludzie marnują swój potencjał i rezygnują z marzeń. Chcesz odwiedzać piękne miejsca, chcesz rozwijać swoją pasję, chcesz rozwinąć swoją karierę? Nie odkładaj tego poprzez kolejne wymówki. Przecież nie potrzeba tak wiele, by choć podjąć starania o to, by stać się tym kim zawsze chcieliśmy być.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 19.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Look na miarę Bizneswoman!

    Look na miarę Bizneswoman!

    Szkolenie kładzie nacisk na ważną rolę wizerunku zewnętrznego jako naszej wizytówki, poznanie jego tajników i stworzenie własnego niepowtarzalnego stylu, pozwalającego Paniom poczuć się… czytaj więcej

  • Sukces od kuchni

    sukces od kuchni

    Te dziewczyny odkryły przepis na wyjątkowo pyszne życie. Bohaterki raportu przekształciły swoją pasję do gotowania w pełnowymiarową pracę. Jak to smakuje? Jak sukces! czytaj więcej