4 cechy ludzi, których wszyscy lubią

Istnieją pewne cechy, które przyciągają nas do innych. Co charakteryzuje osoby, które mają wokół siebie wielu przyjaciół?

lagom.jpg

Każdy z nas zna "duszę towarzystwa", która cały czas jest otoczona bliskimi- ludzie chcą przebywać w jej towarzystwie, choć nie zdają sobie sprawy, dlaczego. To właśnie przy takiej osobie czują się najlepiej i wiedzą, że zawsze mogą na nią liczyć. Skąd bierze się umiejętność przyciągania do siebie innych? Jej źródłem są 4 cechy. Oto one:

CIEKAWOŚĆ

Ludzie, których lubimy to tacy, którzy zawsze znajdą chwilę, żeby nas wysłuchać. Zapamiętują szczegóły z naszego codziennego życia i mimo wielu swoich spraw, potrafią odnaleźć czas, aby dowiedzieć się, co u nas słychać. Zwykle zadają wiele pytań i autentycznie są zainteresowani naszymi problemami. Kiedy z nimi rozmawiamy, możemy liczyć na ich pełne skupienie. Jednym słowem, lubiani ludzie nie wyobrażają sobie życia bez towarzystwa innych

Szczerość

Mimo, że ta cecha nie zawsze przynosi korzyści, bardzo cenimy ją u innych. Lubimy wiedzieć, czego możemy spodziewać się po swoim przyjacielu. Ci, którzy przyciągają innych, są prawdziwi- nie boją się emocji ani wypowiedzenia prawdy, choćby bolesnej- nigdy niczego nie ukrywają. Ponadto, ich szczerość udowadnia, że traktują uczucia innych poważnie.

Obiektywizm

Zastanów się, kto jest Twoim najlepszym przyjacielem i odpowiedz sobie na pytanie- czy kiedykolwiek ocenił on Twoje postępowanie?  Lubiane osoby często wyrażają swoje zdanie na dany temat, jednak nigdy nie krytykują innych, dając im prawo wyboru. Szanują wolność wyboru swoich znajomych i nie wtrącają się w ich sprawy.

pozytywny Język ciała 

Bycie świadomym swoich gestów to wielka zaleta- bardzo często zapominamy o tym, jak wiele o nas mówią. Otwarci, przyjacielscy ludzie często używają swojego ciała do wyrażania emocji, co czyni ich autentycznymi. Każdy z nas chciałby mieć kogoś, do kogo może się przytulić, nawet w najmniej odpowiedniej chwili. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 17.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×