4 rzeczy, których obawia się mężczyzna, choć nigdy Ci tego nie powie

Mężczyźni także w głębi mają pewne obawy, jednak otwarcie się do nich nie przyznają. Czego się boją?

obawy mężczyzn.jpg

4 rzeczy, których obawia się mężczyzna, choć nigdy Ci tego nie powie

Każdy z nas ma pewne obawy co do związku, relacji, czy drugiej osoby. Choć kobiety znacznie częściej się nad tym zastanawiają i znacznie łatwiej jest im o tym rozmawiać, to nie znaczy, że mężczyźni niczego się nie boją.

Panowie także mają swoje obawy, które dotyczą ukochanej. Nie są jednak zbyt wylewni i dlatego nie ma raczej co liczyć na to, że się tymi obawami z nami podzielą. Czego się boją?

"Nie jestem dla niej wystarczająco dobry"

Mężczyzna może być bardzo pewnym siebie, ale kiedy trafi na kobietę, w której się na dobre zakocha, w jego głowie będzie iskrzyła właśnie ta myśl. Ta niepewność, czy ona nie zasługuje na kogoś lepszego, czy będę w stanie dać jej to, co ją uszczęśliwi? 

Zobacz też: CZEGO MĘŻCZYŹNI PRAGNĄ W SYPIALNI? MAMY KILKA PODPOWIEDZI 

Ten lęk odnosi się bardzo często do sfery seksualnej, do której mężczyźni przywiązują dużą wagę. Dlatego tak ważne jest, by otwarcie mówić co sprawia Ci przyjemność i jak Twój mężczyzna może Cię zadowolić, byś czuła się spełniona i osiągnęła orgazm.

Nie wytykaj zatem brutalnie błędów partnera, czy niedoskonałości. Jeśli naprawdę go kochasz i chcesz być właśnie z nim - daj mu to odczuć.

obawy mężczyzn.jpg

 Mężczyźni także mają swoje obawy, choć ciężko jest im to przyznać

"Boję się, że ją stracę"

Ten lęk wywodzi się zazwyczaj z tego pierwszego. Kiedy mężczyzna da się ponieść pierwszej myśli, od razu kiełkuje w nim kolejny strach. Taka niepewność może prowadzić w dwie strony. Twój partner może się stać obojętny i niezdecydowany na dalsze kroki lub wręcz przeciwnie - zacząć być zaborczym i zazdrosnym partnerem.

Mężczyzna też musi czuć, że kobieta chce z nim być, inaczej takie obawy biorą górę i mogą poważnie zaszkodzić związkowi.

 

potrzeba akceptacji

Mężczyznom ciężko jest się przyznać, często nawet przed sobą, że potrzebują akceptacji swojej partnerki. Męskie ego i duma sprawiają, że Twój partner nigdy nie powie Ci wprost, że chciałby odczuć, że jest Ci potrzebny, czy że Ci imponuje. 

Są to jednak uczucia, które rodzą się w każdym człowieku. Nawet bardzo pewny siebie mężczyzna także boi się, że jego partnerka nie zaakceptuje go w pełni.

Zobacz też: CZEGO PRAGNĄ MĘŻCZYŹNI? OTO CO NAPRAWDĘ CENIĄ W KOBIETACH 

Zbyt dużo emocji

W naszej kulturze nadal panuje stereotyp, że silny prawdziwy mężczyzna nie może być wrażliwy i emocjonalny. Dlatego panowie bardzo często ukrywają swoje emocje i dbają o to, by ich nie uzewnętrzniać, nawet przed najbliższą osobą.

Oczywiście trzeba zrozumieć to, że mężczyźni nie przeżywają wszystkiego tak mocno jak kobiety, to jednak nie oznacza, że nie mają uczuć w ogóle. Często jednak mylnie uważają, że ich okazywanie to słabość, dlatego mają w sobie wypracowaną obawę przed tym, że będą okazywać zbyt wiele emocji.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 31.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
No cóż, właśnie są mężczyźni i należy ich takich akceptować.
Dodano: 2015-09-01 14:01:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×