5 sposobów na podniesienie poczucia własnej wartości

Poczucie własnej wartości rzutuje na całe Twoje życie. Zobacz, jak pokochać samą siebie!

poczuciewartosciii.jpg

Czerpanie szczęścia z codzienności nie jest możliwe, jeśli nie lubisz samej siebie. Bez tego trudno oczekiwać sukcesu w pracy czy związku. Zanim zaczniesz obdarzać miłością świat, który Cię otacza, musisz pokochać samą siebie. Jak to zrobić?

1. Rób to, co kochasz. Nawet jeśli Twoja praca nie jest spełnieniem Twoich marzeń, zainwestuj w zajęcie, które sprawia Ci najwięcej radości. Poświęcaj mu jak najwięcej czasu i rozwijaj swoje umiejętności. Zwykle to, co lubimy, świetnie nam wychodzi. Fakt, że jesteś w czymś naprawdę dobra, doda Ci skrzydeł!

2. Zrezygnuj z porównań. Pamiętaj, że zawsze znajdą się lepsi i gorsi od Ciebie. Każdy człowiek jest inny, a każdy z nas ma wiele zalet i wad. Mierzenie wszystkich tą samą miarą jest zwyczajnie niesprawiedliwe. Skup się na swoim własnym rozwoju. Ideały nie istnieją, a dążenie do nich nie ma sensu.

3. Dbaj o przyjaciół. Nawet jeśli nie chcesz się do tego przyznać, potrzebujesz w swoim życiu życzliwych i oddanych przyjaciół. Dzięki nim masz z kim dzielić codzienne smutki i radości. To także osoby, które zawsze w Ciebie wierzą i wspierają Cię w najtrudniejszych chwilach. Nie zapominaj o nich i dbaj o ważne dla Ciebie relacje!

4. Popełniaj błędy. Nie załamuj się z powodu kolejnej porażki. To właśnie Twoje błędy sprawiają, że jesteś mądra i wyjątkowa. Każde bolesne doświadczenie sprawia, że jesteś silniejsza i wiesz, czego unikać w przyszłości.

5. Bądź samodzielna. Nie musisz robić tego, co wszyscy. Nie w każdej sytuacji potrzebujesz opinii otaczających Cię ludzi. Postaraj się słuchać samej siebie. Nawet jeśli skończy się to źle, na pewno sobie poradzisz. Naucz się liczyć na samą siebie i czuj się ze sobą dobrze i bezpiecznie.

Budowanie poczucia własnej wartości może być trudne, zwłaszcza jeśli jesteś krytyczna wobec samej siebie. Jednak regularna praca nad sobą sprawia, że zaczynamy czerpać szczęście ze wszystkich dziedzin życia. Spróbuj i przekonaj się sama!

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 22.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×