5 sposobów na radzenie sobie z samotnością

Samotność doskwiera od czasu do czasu w większym lub mniejszym stopniu, częściej lub rzadziej niemal każdej z nas. Jeśli właśnie w tym momencie dotyka ona właśnie ciebie, sprawdź, jak temu zaradzić.

samotność.jpg

1. Wyjdź do ludzi.


Nie zamykaj się w domu -każdy potrzebuje towarzystwa. Idź na spotkanie z tymi znajomymi,
z którymi nie byłaś w kontakcie od dawna, odnów stare znajomości. Poświęć trochę czasu wolnego od pracy i odwiedź rodzinę.

2. Zajmij się czymś.


Znajdź coś, co wypełni twój czas - możesz rozwinąć swoje zainteresowania, zapisując się na ulubione zajęcia. Bardziej odczujesz samotność, gdy będziesz siedziała bezczynnie w domu i nie zorganizujesz sobie czasu.

Zobaczcie także: Sposoby na przypływ weny

3. Miej w domu pupila.


Zwierzęta  domowe, a szczególnie psy i koty, przynoszą wiele korzyści. Okazują się wspaniałymi towarzyszami, a tym samym pomagają uporać się z samotnością. Łatwiej wtedy także o nawiązanie relacji z kimś, kto również jest właścicielem zwierzaka.

Zobacz też: Być singielką jest dobrze?

4. Spraw sobie przyjemność.


Aby urozmaicić sobie dzień i sprawić trochę radości, wybierz się na zakupy, do fryzjera czy kosmetyczki. Poświęć czas sobie samej i czuj się dobrze.

5. Otwórz się na kontakty międzyludzkie.


Każda z nas w oszałamiającym tempie życia potrzebuje chwili wytchnienia, zadumy nad sobą, autorefleksji czy po prostu pobycia z samą sobą. Jednak warto zarażać sympatią i przyciągać ludzi- spróbuj zacząć od zwykłego uśmiechu. Zobaczysz, jak wiele osób odpowie ci tym samym.

Fot. Thinkstock
Zobacz też:

ID galerii:695Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Sobota 02.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Gdy opuści Cię Ten Jedyny...

    Gdy opuści Cię Ten Jedyny...

    Mężczyzna Twojego życia zostawił Cię. Snułaś wielkie, plany, wspólną przyszłość, chciałaś się przy nim zestarzeć, ale on odszedł przekreślając to wszystko, co budowaliście razem.… czytaj więcej