5 zaskakujących rzeczy, które mogą zwiększać ryzyko rozwodu

Czasem już na starcie związek może mieć większe prawdopodobieństwo na to, że zakończy się rozwodem. Co może sprawiać, że ryzyko rozstania jest większe?

rozwód.jpg

5 zaskakujących rzeczy, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo rozwodu

Każdy z nas chce stworzyć szczęśliwy związek. To jednak wymaga pracy i przezwyciężenia wielu przeszkód, które stają na naszej drodze. Są bowiem pewne sygnały, które choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, mogą sprawiać, że istnieje większe ryzyko rozwodu. Co według nauki wpływa na większe prawdopodobieństwo rozstania?

MAŁŻEŃSTWO ZOSTAŁO ZAWARTE W BARDZO MŁODYM WIEKU LUB PO 32 ROKU ŻYCIA

Według statystyk małżeństwa, które zostały zawarte przed 25 rokiem życia i po 32 są bardziej narażone na rozwód niż pozostałe. Dziwić może zwłaszcza te druga granica - w końcu wydawać by się mogło, że im człowiek starszy, tym bardziej świadomy. Badania pokazują jednak, że ryzyko to wzrasta o 5 procent z każdym kolejnym rokiem zwlekania ze ślubem.

Zobacz też: ROZWÓD - JAK WESPRZEĆ DZIECKO 

Posiadanie długów

Niezależnie od tego, czy długi zostały zaciągnięte przed, czy już w trakcie małżeństwa, ich posiadanie według naukowców, zwiększa ryzyko rozwodu nawet o 45 procent. To jeden z najczęstszych powodów rozpadu małżeństwa zwłaszcza wtedy, gdy zadłuża się głównie jedna ze stron.

rozwód.jpg

Rozwód to zawsze trudna decyzja

Jedno z partnerów jest nałogowym palaczem, a drugie nie

To może się wydawać zaskakujące, ale najnowsze badania pokazują, że trudniej jest uchronić małżeństwo przed rozwodem, kiedy jedno z małżonków regularnie pali, a drugie nie. Co więcej ryzyko rozwodu jest większe nawet o 75 procent niż w małżeństwach, gdzie nałogowcami są dwie osoby lub żadna.

 

PARA MIESZKA ZE SOBĄ PRZED ŚLUBEM

To zaskakujące, ale pary, które przed ślubem mieszkają wspólnie, według wielu badań są narażone na rozstanie o 12 procent. Co więcej, do samego zawarcia małżeństwa dochodzi znacznie rzadziej wśród par mieszkających razem niż tych, które mają osobne miejsce zamieszkania.

Zobacz też: CORAZ WIĘCEJ ROZWODÓW JEST Z POWODU... FACEBOOKA? ZOBACZCIE WYNIKI BADAŃ 

ŻONA ZARABIA WIĘCEJ NIŻ MĄŻ

Według badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych u małżeństw, w których żona generuje 60 procent domowych dochodów są narażone na rozwód dwa razy bardziej niż w domach, gdzie kobieta nie zarabia w ogóle lub zarabia mniej niż mąż. Nawet wyrównane zarobki zwiększają już ryzyko rozwodu.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 14.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
co za brednie
Dodano: 2016-03-24 14:28:31 Zgłoś nadużycie
Anonim
Wow!
Dodano: 2015-08-16 22:01:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×