6 ciekawostek na temat snów- nie miałaś o nich pojęcia!

Sny towarzyszą każdemu z nas… Sprawdź, czego jeszcze o nich nie wiesz!

iStock_60091536_LARGE.jpg

Oto 6 najdziwniejszych faktów na temat snów!


1. Kontroluj sny

Z pewnością zdarzyło Ci się, że podczas snu zdałaś sobie sprawę z tego, że śnisz! Czy wiesz, że od tego momentu mogłaś pokierować każdym szczegółem sennego marzenia? To inaczej zjawisko świadomego snu- dla niektórych osób stanowi formę rozrywki. Świadomego przeżywania snu można się uczyć!


2. Sny powiązane z płcią....

Czy wiedziałaś, że rodzaj snów jest ściśle związany z płcią? Aż 70 % snów mężczyzn dotyczy…innych mężczyzn! Kobiety częściej miewają koszmary. Jeśli chodzi o sny o treści erotycznej, pojawiają się one z taką samą częstotliwością zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

[pb] 


3. Kto przechadza się przez Twoje sny?


Czy wiesz, że nieznajome twarze, jakie widujesz w swoich snach to ludzie, których z pewnością gdzieś już kiedyś widziałaś- choćby przez ułamek sekundy! Pamięć zapisuje i przechowuje wizerunki takich osób- pojawiają się one właśnie w snach.


4. Sny niewidomych


Osoby, które straciły wzrok mają sny pełne obrazów, ludzi i kolorów. Niewidomi od urodzenia śnią za pomocą dźwięków, wrażeń dotykowych, emocji i zapachów…


5. Sny prorocze…


Aż 30 % populacji deklaruje, że miewało sny prorocze. Najczęściej dotyczą one drobiazgów, na przykład tego, co zjemy na obiad następnego dnia. Czasami jednak są to nieprzyjemne wizje dotyczące naszej przyszłości…

6. O czym śnią zwierzęta?


Czasami kiedy nasze psy i koty dziwnie zachowują się podczas drzemki, żartujemy, że pewnie coś im się przyśniło. To może być prawda! Jak dotąd, nikomu nie udało się zbadać, o czym śnią zwierzaki. Jedno jest pewne- potrzebują snu tak samo jak my, a czasami i więcej.


Jeśli śnią Ci się niezwykłe rzeczy, zacznij je zapisywać! Trzymaj w pobliżu łóżka zeszyt i długopis i rób to zaraz po przebudzeniu… na pewno stworzysz piękne historie!

Zdjęcie: iStockDodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 09.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×