7 porad, jak się stać dobrym rozmówcą

Nawet jeżeli daleko ci do gaduły, możesz stać się lepszą rozmówczynią. Mamy dla kilka porad.

7 porad, jak się stać dobrym rozmówcą

Chyba nie ma nic bardziej irytującego, jak rozmowa o niczym. Przysłowiowe "ładną mamy pogodę" męczy i nudzi, chyba że naprawdę mamy do czynienia z nadzwyczajnymi zjawiskami przyrody, ale to w wyjątkowych wypadkach.

Co ułatwia rozmowę? Podpowiadamy.

1. Zapamiętaj imię i nazwisko rozmówcy, staraj się tak układać swoje wypowiedzi aby móc je powtarzać w czasie spotkania. Przynajmniej przy drugiej rozmowie nie będziesz miała problemu, który jest znany większości osób - znają twarz, ale nie pamiętają nazwiska. Ponadto zawsze będzie łatwiej wyszukać kogoś w telefonie czy w internecie.

2. Uważnie słuchaj osoby, z którą się spotkałaś. Nawet jeżeli także nie należy do gaduł, to w końcu powie coś ciekawego, co może być punktem zaczepienia do dalszej rozmowy. Ważne jest również skupienie i przytakiwanie.

3. Obserwuj rozmówcę i staraj się wywnioskować, jakie pytania możesz mu zadać. Jeżeli rozmawiasz z małżeństwem, albo parą, możesz zapytać jak się poznali. Jeżeli kobieta ma ładną fryzurę, sprawdzi się pytanie o fryzjera.

4. Zwróć uwagę na swoją mowę ciała. Nie wierć się, a raczej skup na kontakcie wzrokowym. Wskazane są też delikatne uśmiechy, oczywiście w momentach, kiedy są one właściwe.

5. Nie zapominaj o tym, aby być uprzejmą. Nawet jeżeli ktoś popełnia błąd w czasie jedzenia w restauracji czy jakikolwiek inny, zwróć uwagę, ale zrób to delikatnie, aby go nie urazić.

6. Nie kłam. To bardzo łatwo wyczuć, a poza tym prawda i tak prędzej czy później wyjdzie na jaw. Ponadto informacje o pracy, zainteresowaniach, mogą być ciekawym początkiem kolejnych tematów.

7. Łącz informacje, które już uzyskałaś od rozmówcy z własnymi zainteresowaniami, doświadczeniami. Jeżeli zauważysz punkty wspólne, będzie łatwiej znaleźć kolejne tematy, przez co rozmowa nie będzie nudna.

Jakie są wasze sposoby na udaną konwersację z nieznajomą osobą?

Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl/en.amerikanki
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Anka P. , Piątek 20.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
rea
Dodano: 2015-03-05 21:47:50 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×