7 rzeczy, które powinniśmy wiedzieć o osobie, z którą chcemy się związać na stałe

Są pewne kwestii, których powinniśmy być świadomi, zanim z kimś się zwiążemy na stałe. Co powinniśmy wiedzieć o drugiej połówce?

stały związek.jpg

7 rzeczy, które powinniśmy wiedzieć o osobie, z którą chcemy się związać

Ludzie różnią się między sobą spojrzeniem na świat, poglądami, czy zwykłymi przyzwyczajeniami. Jeśli planujemy się związać z kimś na stałe, warto znać zdanie tej drugiej trony na temat najważniejszych kwestii.

Co powinniśmy wiedzieć na temat naszego przyszłego partnera?

definicja związku

Jak widzisz waszą przyszłość Ty, a jak widzi ją Twój partner? Czy oboje myślicie o takiej samej przyszłości? Dobrze jest wiedzieć, jak druga osoba widzi przyszłość. Czy wasz związek ma w przyszłości zmierzać do małżeństwa, a może któreś z was nie chce go nigdy formalizować? Jeśli tak jest to czy ta druga strona jest w stanie zmienić swoje poglądy jeżeli się nie zgadzacie?

Zobacz też: 6 ZNAKÓW NA TO, ŻE TWÓJ MĘŻCZYZNA NAPRAWDĘ CIĘ KOCHA 

rodzina

Jakie relacje łączą Twojego partnera z rodziną? To bardzo ważne, gdyż decydując się na stały długi związek również stajesz się ich częścią. Poza tym po relacji jaka łączy go z bliskimi możesz mniej więcej stwierdzić na jak wiele stać go w sferze zaangażowania.

religia

Czy Twój partner jest osobą wierzącą, czy religia jaką wyznaje nie kłóci się z Twoimi wierzeniami? Czy może jego stosunek do religii jest obojętny, w przeciwieństwie do Ciebie? Jest to o tyle ważne, że kiedy pojawią się dzieci, czy przyjdzie podjąć poważne decyzje może stać się to problemem. Niezależnie od tego jak jest ważne jest to, czy jesteście w stanie się porozumieć w tej sprawie, dojść do jakiegoś konsensusu. 

Zobacz też: O CZYM MĘŻCZYZNOM BARDZO CIĘŻKO JEST MÓWIĆ GŁOŚNO? 

stały związek2.jpg

Trwały i udany związek składa się z ciągłej pracy nad wspólną relacją

pieniądze

Jak Twój partner podchodzi do sprawy pieniędzy? Choć oczywiście miłość nie opiera się na majątku, to jednak warto zwrócić uwagę na to, jak Twój przyszły partner na całe życie jest oszczędny, czy też nieco rozrzutny... Jak podchodzi do kwestii pożyczek i kredytów? Pamiętaj, że kiedyś będziecie dzielić wspólny portfel dlatego nie jest to błaha rzecz.

Zobacz też: 6 ZDAŃ, KTÓRYCH MĘŻCZYŹNI NIGDY NIE CHCĄ USŁYSZEĆ OD KOBIET 

cele i marzenia

Jakie cele i marzenia na przyszłość ma Twój partner? Czy jesteś w stanie wspierać go w dążeniu i osiąganiu założeń jakie sobie wyznaczył? Czy te cele nie kłócą się z Twoimi? Pamiętaj, że udany związek składa się z kompromisów, a nie z rezygnacji z własnych marzeń, czy to Twoich, czy Twojego partnera.

 

seks

Czy dogadujecie się w sferze seksualnej, potraficie się dograć? Znasz potrzeby Twojego partnera i akceptujesz je? A jak jest w drugą stronę? To oczywiste, że każdy z nas ma inne potrzeby, ale sedno jest w tym, by umieć się dogadać i porozumieć. Czy Ty i Twój partner jesteście do tego zdolni?

zainteresowania

Czy akceptujesz jego zainteresowania, możesz brać w nich udział? Pamiętaj, że decydując się być z kimś na stałe "bierzesz" go z tym wszystkim co jest jego, czyli także z tym, co jest jego pasją. A czy on akceptuje Twoje zainteresowania i potrafi Cię wspierać w rozwijaniu Twoich pasji? 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 10.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×