8 złotych zasad udanej randki

Na pewno niejedna z Was stresuje się przed randką - zwłaszcza pierwszą. Sprawdźcie wskazówki, jak mieć udaną randkę, których udziela Catherina Kasima Kanda, prowadząca program "Miłość od pierwszego kliknięcia" na antenie TLC.

8 złotych zasad udanej randki

8 złotych zasad udanej randki

Zdarza się Wam obawiać randki? Doskonale znacie nerwowe szukanie odpowiedniej sukienki, czy innego stroju, a potem długi dobór odpowiedniej fryzury i makijażu? To dopiero początek, ponieważ potem jeszcze trzeba ją... przeżyć. Nic nam nie da wymyślanie scenariuszy, ponieważ pewne rzeczy są nie do przewidzenia, lecz możemy pamiętać o pewnych zasadach, dzięki którym będzie mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia gafy.

1. Zadbaj o to, by czuć się komfortowo. Jeśli nie pasuje ci dzień czy godzina, zaproponuj inne. Jeśli masz ochotę na konkretne miejsce spotkania - wspomnij o tym. Jeśli zupełnie nie masz pomysłów – daj mu zabłysnąć i otwórz się na jego propozycje.

2. Najważniejsze jest, abyś dobrze się bawiła. Postaraj się odprężyć i pamiętać, że randka powinna być przyjemnym doświadczeniem. Nie musisz niczego kontrolować ani przejmować się każdym szczegółem. Zrelaksuj się, pozwól mu zadbać o siebie, a gdy jesteś postawiona przed wyborem – zawsze wybieraj to, na co masz ochotę. Jeśli masz jakiś kłopot, nie czujesz się w danej sytuacji swobodnie - zakomunikuj mu to.

3. Absolutnie nie zawracaj sobie głowy niezręczną ciszą, jeśli taka zapadnie. Nie próbuj jej na siłę "zagadać". Uśmiechnij się i obserwuj, co się stanie i jak on zareaguje. W takich chwilach pomaga poczucie humoru i dystans.

4. Jeśli jesteś typem gaduły - staraj się zapanować nad swoją wylewnością. Monolog skupiony na własnej osobie i nie daj Boże na byłym partnerze potrafi skutecznie odstraszyć.

5. Wystrzegaj się niedyskretnych pytań oraz dyskusji o przekonaniach religijnych, politycznych lub innych tematach, które mogą budzić konflikty lub kontrowersje. Ostatnią rzeczą, jaka powinna wydarzyć się podczas pierwszej randki jest kłótnia.

8 złotych zasad udanej randki

8 złotych zasad udanej randki


6. Pamiętaj o swoich atutach i mocnych stronach. Pewność siebie potrafi zdziałać cuda i oczarować rozmówcę.

7. Przed randką nie analizuj sytuacji i nie twórz nierealnych scenariuszy. Im więcej nadziei będziemy pokładać w spotkaniu, tym bardziej możemy zestresować i w efekcie końcowym rozczarować. Nie oczekuj po randce nic więcej niż miłego spędzenia czasu - jeśli będziesz się dobrze bawić, umów się z nim ponownie i pamiętaj, że jest wiele innych osób, które warto poznać.

8. Randka kończy się tak, jak ty chcesz, aby się skończyła. Jeśli dobrze się bawiłaś i miło spędziłaś czas w jego towarzystwie, po prostu podziękuj. To wystarczy. 

Program "Miłość od pierwszego kliknięcia" możecie oglądać w każdą środę o 21:00 na TLC.

Źródło: MilionKobiet.pl/ Mat. prasowe
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 24.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×