15 psychologicznych trików, które powinien znać każdy! Cz. 2

Prowadzenie relacji międzyludzkich nie jest prostą sprawą. Poznaj kolejną część sprawdzonych, psychologicznych trików, które ułatwią Ci kontakty z innymi i obniżą Twój poziom stresu!

psychologiczne triki 2.jpg

Zobacz też: 15 psychologicznych trików, które powinien znać każdy! Cz. 1

6. Nie mów i nie pisz "moim zdaniem" lub "według mnie". Używanie tych zwrotów może być odbierane jako znak braku pewności siebie. Wyrażając swoje poglądy mów o nich jak o ogólnych pewnikach, a ludzie będą je przyjmować bez większych zastrzeżeń.


7. Przed rozmową kwalifikacyjną lub w jej trakcie pomyśl, że osoba, która Cię rekrutuje jest Twoim dobrym kumplem i zacznij w to wierzyć. W ten sposób zredukujesz dystans i napięcie podczas rozmowy i lepiej Ci pójdzie (pamiętaj tylko, aby za bardzo się nie spoufalać, a jedynie obniżyć poziom stresu).

8. Jeśli bardzo ucieszysz się ze spotkania z kimś, przy następnym spotkaniu ten ktoś będzie bardziej rozradowany z tego, że Cię widzi, niż byłby bez wcześniejszego entuzjastycznego przyjęcia. 

9. Istnieje większa szansa, że ludzie zgodzą się wyświadczyć Ci przysługę, jeśli odmówili wyświadczenia dwóch poprzednich lub jeśli wcześniej odmówili Ci pomocy raz, ale przy większej sprawie.

10. Wiele fizycznych oznak silnego stresu jest takich samych, jak oznaki euforii (np. przyspieszone bicie serca, ciężki oddech). Jeśli zatem na sytuację stresową spojrzysz, jak na ambitne wyzwanie, Twój organizm silny stres zrozumie jako euforię z możliwości wykonywania zadania, a Ty będziesz się lepiej czuć

źródło: brightside.me, zdjęcie: Thinkstock 


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Wtorek 05.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Mnie z kolei na wykładach z komunikacji interpersonalnej uczono, by właśnie używać wszelkich "sądzę że", "uważam że", "moim zdaniem", bo to podkreśla, że wiemy o czym mówimy, a z drugiej strony nie narzucamy innym naszego zdania, dajemy do zrozumienia, że to jest NASZE zdanie, ale szanujemy fakt, że ktoś może się z nim nie zgadzać. To takie ogólniki mogą być oznaką braku własnego poglądu, a tym samym braku pewności siebie.
Dodano: 2016-07-12 23:10:22 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×