15 psychologicznych trików, które powinien znać każdy! Cz.3

Prowadzenie relacji międzyludzkich nie jest łatwą sprawą. Zobacz ostatnią już część sprawdzonych, psychologicznych trików, dzięki którym osiągniesz w relacjach z ludźmi to, na czym Ci zależy!

pani i komputer.jpg

Zobacz też: 15 psychologicznych trików, które powinien znać każdy - cz. 1

11. Większość ludzi nie widzi różnicy pomiędzy błyskotliwością a pewnością siebie, jeśli zatem sprawiasz wrażenie, że wiesz co robisz, ludzie skłaniają się do tego, by do Ciebie dołączyć. Pamiętaj o tym!

12. Jeśli zajmujesz się obsługą klienta, ustaw za swoimi plecami lustro tak, by klienci się w nim odbijali, gdy do Ciebie mówią. Widząc się w odbiciu lustrzanym będą dla Ciebie milsi, bo udowodniono, że nikt nie chce patrzeć na siebie, gdy zachowuje się wrednie w stosunku do drugiego człowieka. 


13. Jeśli jesteś na grupowym spotkaniu i oczekujesz, że ktoś wytypuje Cię do danego zadania lub odpowiedzi, zajmij miejsce tuż obok tej osoby. Dzięki temu będzie ona dla Ciebie milsza i łagodniejsza niż byłaby, gdybyś chowała się po kątach sali.


14. Na pierwszej randce wybierz się z osobą, z którą się umówiłaś w jakieś ekscytujące, ale przyjemne miejsce, a będziesz się jej kojarzyć z ekscytacją i przyjemnością, co oczywiście tylko podniesie Twoje "notowania".

15. Kiedy z kimś rozmawiasz, patrz mu w oczy tak, by zauważyć i zapamiętać kolor jego tęczówek. Udowodniono bowiem, że ludzie bardziej lubią osoby, które wchodzą z nimi w lekko pogłębiony kontakt wzrokowy (ale bez przesady, bo bardzo długie wpatrywanie się w czyjeś oczy może być odbierane również dwuznacznie). 

źródło: brightside.me, zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Środa 06.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×