15 psychologicznych trików, które powinien znać każdy! Cz. 1

Prowadzenie relacji międzyludzkich nie jest łatwą sprawą. Poznaj sprawdzone, psychologiczne triki, które ułatwią Ci kontakty z innymi i obniżą Twój poziom stresu!

psychologia.jpeg

 1. Kiedy grupa osób się śmieje, ludzie zwracają się ku tym osobom z grupy, z którymi są najbliżej (lub chciałyby być najbliżej). Wiedza na ten temat może wiele powiedzieć Ci o relacjach w Twoim miejscu pracy, w szkole lub w rodzinie. 

Zobacz: Co psuje Twoje relacje z mężczyznami? Oto najczęstsze powody!


2. W wyjątkowo stresujących i nerwowych sytuacjach, jedz coś lub żuj gumę. Odstresuje Cię to, dzięki małemu oszustwu Twojego mózgu, który stwierdzi, że, skoro jesz, nie możesz być w niebezpieczeństwie i trochę się uspokoisz. 

3. Jeśli ktoś się na Ciebie wścieka, a Ty pozostajesz spokojna, ten ktoś wścieknie się na Ciebie bardziej, ale po kłótni będzie mieć wyrzuty sumienia. 


4. Jeśli czyjaś odpowiedź na Twoje prośby jest nie po Twojej myśli, patrz w oczy rozmówcy i milcz. To wymusi na nim dalsze wywody, bo te dotychczasowe wydadzą mu się niewystarczające i najpewniej powie to, o co Ci chodziło. 


5. Ekspresja danej emocji ją wywołuje, dlatego, jeśli jest Ci np. smutno i chcesz poprawić sobie nastrój, zacznij się uśmiechać, a po chwili nastrój rzeczywiście Ci się poprawi. 

 źródło: brightside.me, zdjęcie: Thinkstock 


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Środa 29.06.2016 (aktualizacja: 2016-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Nigdy nie wprowadzajcie w zycie rady nr 2 - wykształci się u was nawyk jedzenia kompulsywnego, od ktorego tylko krok od problemów z nadwagą - wiem coś o tym niestety...
Dodano: 2016-07-17 19:23:16 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×