Bądź bardziej "obecna" na co dzień, dzięki 5 drobiazgom!

Zacznij od używania telefonu tylko do niezbędnych rzeczy.

ThinkstockPhotos-473577268.jpg

Zdarzają Ci się sytuacje, w których ktoś zwraca Ci uwagę, byś bardziej uważała na to, co robisz? Szef? Przyjaciółka? A może ukochany? Zaletami tego, by być bardziej uważną podczas codziennych obowiązków jest przede wszystkim obniżenie stresu, podwyższenie produktywności czy poprawienie relacji w związku oraz ze znajomymi.

Wiemy, wiemy, czasami ciężko jest coś odłożyć, bo czas Cię goni, boisz się o czymś zapomnieć, a koleżanka właśnie wysłała zdjęcia z ostatniej imprezy. Mimo to, może jesteś zainteresowana? Sprawdź, jak przywrócić jakość chwilom!

Zobacz też: 7 powodów, przez które tracisz w oczach innych 


RÓB JEDNĄ RZECZ W DANYM MOMENCIE

Multitasking jest w porządku tak długo, jak udaje Ci się spinać wszystkie rzeczy. No i do momentu, w którym wszystko się i tak posypie, a Ty dostaniesz nerwicy z tego powodu. Po co to robić? Myśl jak facet i rób jedną rzecz w danej chwili, a dobrze!


DAJ SOBIE 5 MINUT DZIENNIE BY NIE ROBIĆ NIC

Albo robić to, na co totalnie masz ochotę w danej chwili. Prawda, że to miłe? Dobrze jest mieć czas dla siebie, a jeszcze lepiej go wykorzystywać po swojemu. Podobno nawet kilka minut odpoczynku pomoże Twojemu mózgowi na relaks, na czym zdecydowanie skorzysta jakość tego, co zrobisz 5 minut później.

Polecamy: O czym nie rozmawiać na pierwszej randce? 


UŻYWAJ WSZYSTKICH SWOICH ZMYSŁÓW

Nie pożeraj lunchu jak szalona. Skup się na tym, na przygotowanie czego poświęciłaś cały wieczór. Odpręż się na chwilę i odłóż to co będziesz robiła za chwilę na 10 minut później. Gdy prowadzisz samochód, skup się na tym i poczuj jakie to miłe. Posłuchaj muzyki całą sobą i naucz się cieszyć małymi chwilami. Takie krótkie przerwy pozwalają na bardzo potrzebny odpoczynek i oderwanie od tego, co najbardziej Cię stresuje.


SKUP SIĘ NA TYM, CO WAŻNE

Posłuchaj przyjaciółki z którą nie mogłaś się spotkać przez ostatnie 3 miesiące. Nie mailuj w tej samej chwili i zapomnij o przeglądaniu Instagrama. To wszystko może poczekać. Skup się na tym, co w tej chwili najważniejsze, czyli na Waszej relacji. Jeśli ją zignorujesz, z pewnością niczego na tym nie zyskasz, a możesz stracić. To samo dotyczy każdej ważnej relacji w Twoim życiu. Okaż ludziom szacunek i przez chwilę poświęć im całą swoją uwagę. Tylko na chwilę.

Zobacz też: Excusive: Wyznania jedynaczki 


ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ

I spróbuj kliknąć “zapisz” w swojej głowie, gdy chwila, która właśnie miała miejsce była dla Ciebie bardzo ważna. Po prostu spróbuj mocniej zapamiętać to, co właśnie się stało. Podziękujesz mi potem.


Źródło: Purewow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Magda Zdanowska , Środa 18.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • "Wyloguj się do życia"

    Wyloguj się do życia!

    Na planie filmu powstającego w ramach projektu społecznego Wyloguj się do życia, którego autorem i realizatorem jest Fundacja First (www.fundacja-first.com) trwają ostatnie zdjęcia. To… czytaj więcej