Charyzma - co sprawia, że niektórzy mają to "coś"?

Zobaczcie, od czego, zdaniem naukowców, zależy charyzma.

charyzma.jpgZastanawiałyście się kiedyś od czego zależy to, czy ktoś ma to "coś" lub tego nie ma? Na pewno wiecie, o czym mowa. Niektóre osoby są przebojowe, chętnie się ich słucha i miło się przebywa w ich towarzystwie, chociaż tak naprawdę niewiadomo dlaczego. Naukowcy sprawdzili od czego tak naprawdę zależy charyzma i jakie cechy są z nią blisko związane. 

 Zobacz także: Jakie zwierzę pasuje do Twojego znaku zodiaku?

Badania nad charyzmą przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Queensland w Australii na grupie 417 osób. Uczestnicy badania musieli wypełnić kwestionariusz i kilka testów. W ten sposó naukowcy mogli otrzymać pełne informacje o uczestnikach badania - jaki mają poziom inteligencji, typ osobowości oraz jak szybko reagują i przetwarzają informacje. Do badania zostali zakwalifikowani także znajomi uczestników, którzy mieli z kolei ocenić, w jakim stopniu uważają swoich przyjaciół za charyzmatycznych. 

Zobacz także: Dlaczego mężczyźni lubią kobiety w spódnicach?

Wyniki badania wykazały, że osoby charyzmatyczne to takie, które sprawniej przetwarzają informacje wizualne i szybciej odpowiadają na pytania. Okazało się, że mniej ważny jest poziom inteligencji i cechy osobowości. Jednym słowem - mniej ważne jest co mówisz, a bardziej liczy się płynność mówienia, szybkość reakcji i umiejętność szybkiego wybrnięcia z niewygodnych sytuacji. 

Zobacz także: 5 najlepszych miast na weekendowy wypad

Źródło: MilionKobiet.pl, naukawpolsce.pap.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 09.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
No a czy szybka płynność przetwarzania informacji, to nie świadczy o inteligencji? Masło maślane te ich badania. Bo przetwarzanie informacji i wszystko co się z tym wiąże, wywodzi się z inteligencji, więc jak może być to niezależne od niej?
Dodano: 2017-06-20 10:16:33 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×