Chcesz mieć więcej przyjaciół? Jedz warzywa konserwowe

Kolejny powód by w tym sezonie wziąć się porządnie za domowe przetwory!

warzywa-konserwowe-badania.jpg

Ciekawe odkrycie, tuż przed sezonem ogórkowym, przynoszą najnowsze wyniki badań naukowców z Uniwersytetu w Maryland. Jeśli zastanawiałyście się, czy w tym sezonie robić przetwory - pakować warzywa do słoików i je wekować, to podpowiadamy - warto!

Okazuje się, że istnieje związek między jedzeniem warzyw konserwowych a poziomem lęku społecznego. Osoby, które spożywają więcej takich produktów są mniej bojaźliwe i lękliwe, za to chętniej nawiązują znajomości i są pewniejsze siebie. Trochę trudno uwierzyć w taką zależność, ale może coś w tym jest. 

warzywa-konserwowe-odkrycie.jpg

Dlatego, jeśli stronicie od papryki konserwowej, czy ogórków, weźcie pod uwagę najnowsze odkrycia, a może jeszcze się przykonacie do słoikowych rarytasów. Może dzięki nim uda wam się zdobyć jakieś nowe znajomości? Warzywa konserwowe mogą być też dobrym pomysłem na przekąskę czy dodatek do grilla, którego urządzacie w gronie przyjaciół. Jeśli wierzyć naukowcom - po zjedzeniu takich przetworów każda impreza powinna być udana. Warto spróbować!  

Zobacz także: Dlaczego warto jeść truskawki? Lista ważnych powodów

W badaniu wzięło udział 700 studentów. Naukowcy wzięli pod uwagę głównie nawyki żywieniowe ankietowanych i na ich podstawie wyciągnęli takie wnioski. Badania w tym kierunku będą jeszcze kontynuowane. 

PS: Tekst nie zawiera lokowania produktu! 

Zobacz także: Czym może grozić noszenie zbyt ciasnych dżinsów?

 

Źródło: MilionKobiet.pl, mydomaine.com
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 02.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
czy naukowcy naprawdę nie mają nic ciekawszego do roboty? wymyślają takie bzdety, ze głowa mała.
Dodano: 2015-07-05 18:44:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×