Chcesz zacząć wszystko od nowa? Oto rady, które Ci pomogą

Każdy z nas ma w życiu taki moment, że decyduje się zacząć wszystko od nowa. O czym trzeba pamiętać, by nie była to kolejna nieudana próba, a prawdziwy nowy start?

Chcesz zacząć wszystko od nowa? Oto rady, które Ci pomogą

Zacznij od nowa już dziś

W życiu dzieje się różnie. Zdarza się tak, że musimy po prostu zostawić coś za sobą, oderwać się od przeszłości. Wtedy podejmujemy decyzję: zaczynam od nowa. Chcemy spróbować po raz kolejny, zacząć od zera i zbudować coś nowego.

Powodem do takiej decyzji może być właśnie zakończony nieudany związek, niepowodzenia w pracy, utrata bliskiej osoby, czy chęć zmienienia kierunku, w którym biegnie nasze życie. Potrzeba zmian jest dobra. O czym jednak powinniśmy pamiętać, by nie była to tylko próba, ale działanie? By udało nam się prawdziwie i skutecznie zacząć wszystko jeszcze raz?

Poukładaj swoje emocje

Najważniejsze, by nie tłumić swoich emocji. Wszystko trzeba przeżyć, nawet te smutne i ciężkie chwile. Kiedy jednak się z tym uporasz to idealny moment na to, by podjąć "męską decyzję". Musisz być pewna tego, że chcesz rozpocząć coś na nowo. Pogódź się z przeszłością i zostaw ją za sobą. Jeśli poukładasz emocje, które się w tobie budzą, jesteś pewna swojej decyzji, to jest to czas na kolejny krok.

nowy_początek.jpg

Nie bój się nowego początku

Dostrzeż swoje zalety i poznaj pasje

Jeśli wcześniej Twoje życie się nie układało nie oznacza to, że wszystkiemu winna jest Twoja osoba. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że masz mnóstwo zalet, które powinnaś wykorzystywać do działania. Zastanów się jakie masz pasje, marzenia, co chcesz osiągnąć. Daj się ponieść wyobraźni, zdefiniuj się na nowo nie zapominając o tym, jakie masz mocne strony i czym możesz imponować innym. Uwierz w siebie i swój nowy początek!

Zastanów się czego naprawdę chcesz

Teraz jest czas na to, byś pomyślała co konkretnie chcesz zmienić, jak chcesz, by wyglądało Twoje życie? Nowa praca, nowy partner, nowy dom? Musisz wybrać co i jak chcesz zmienić. Nie idź na ślepo, bo w pewnym momencie znów możesz spostrzec, że Twoje działania nie mają celu i sensu. a przecież nie o to chodzi, by co chwilę zaczynać od nowa, ale by zrobić to raz, a porządnie. Możesz wypisać sobie na kartce swoje nowe cele. To sprawi, że Twój "nowy początek" będzie bardziej rzeczywisty i realny.

Działaj

Teraz przychodzi ten najtrudniejszy krok. Jeśli przeszłaś wszystkie poprzednie powinnaś mieć świadomość tego co chcesz osiągnąć i zmienić, a także tego jak możesz do tego dojść dzięki swoim zaletom. Nie bój się, że Ci nie wyjdzie, nie wmawiaj sobie, że marzenia są nieosiągalne. Oczywiście, trzeba podejść do wszystkiego z rozsądkiem, ale nie bój się próbować osiągać wysokie cele. Pamiętaj, że na wszystko potrzebny jest czas. Jeśli jednak będziesz cierpliwa, zobaczysz, że Twój nowy początek rozwinie się we wspaniałe życie, a Ty zaczniesz być w końcu szczęśliwa.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 03.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar