Chciałabyś wyruszyć w podróż dookoła świata?

Moja przyjaciółka namawia mnie, żebym zwolniła się z pracy, wymówiła umowę wynajmu mieszkania i ruszyła z nią w dwuletnią podróż dookoła świata. Jestem singielką, więc nic nie trzyma mnie w moim mieście, zastanawia się jednak, jaką decyzję powinnam podjąć?

Chciałabyś wyruszyć w podróż dookoła świata?

Chciałabyś wyruszyć w podróż dookoła świata?Witam, przyjaciółka namawia Panią na zostawienie wszystkiego i wyruszenia z nią w podróż dookoła świata. Zastanawia się Pani, czy powinna Pani podjąć decyzję o udaniu się w podróż.

Zaznaczyła Pani, że jest singielką, więc nic nie zatrzymuje Pani na miejscu. Być może tak jest w rzeczywistości, ale skorzystanie z propozycji przyjaciółki wiązałoby się dla Pani z rezygnacją z pracy i wynajmowanego mieszkania, czyli dużej części dotychczasowego życia.

Kliknij i dowiedz się, jak zatrzymać szczęście na dłużej!

Nie mogę odpowiedzieć Pani, czy powinna Pani rzucić wszystko i wyruszyć w podróż czy nie. Zapewne ile osób, tyle odpowiedzi na to pytanie. Dla jednych dwuletnia podróż to wymarzona przygoda życia, dla której warto poświęcić wiele. Dla innych zostawienie bliskich, porzucenie ustalonego rytmu dnia i wyruszenie w nieznane to jeden z największych koszmarów, jakie mógłby się wydarzyć. Nie wiem jakie Pani ma podejście do tak długiej podróży.

Chciałabyś wyruszyć w podróż dookoła świata?Chciałabyś wyruszyć w podróż dookoła świata?


Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób skutecznie uwolnić się od zazdrości!

Zdaję sobie sprawę, że może wydawać się, że każdy chce podróżować i zwiedzać świat. Nie ma jednak takich marzeń, które są wspólne dla wszystkich. Marzenie przyjaciółki, by wyruszyć w podróż dookoła świata nie musi być Pani marzeniem.

Jeśli chce Pani podróżować i jeśli było to Pani marzenie, to myślę, że ma Pani dobrą okazję na zrealizowanie go. Być może nie zdarzy się już lepsza okazja do spełnienia swoich planów niż teraz, gdy nie ma Pani zobowiązań wobec innych.
Jeśli jednak podróżowanie nie należało nigdy do Pani zainteresowań, to przypuszczam, że tak dalekosiężne plany zwiedzania mogą być niepokojące, a realizacja ich nie będzie nieść szczęścia czy radości, tylko udrękę i tęsknotę za domem i stabilizacją.

Kliknij i dowiedz się, jak zdążyć przed infekcją?

Decyzja o wyruszeniu w podróż lub pozostaniu mimo namów przyjaciółki nie musi być łatwa do podjęcia. Nikt jednak nie podejmie jej za Panią. Jeśli nie będzie ona zgodna z Pani potrzebami, może przynieść ze sobą jedynie żal. Namawiam więc Panią gorąco do wsłuchania się w siebie i podjęcia decyzji zgodnej ze swoimi potrzebami.


Marta Kołacka


Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psycholog

Foto główne: Thinkstock
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 12.04.2013 (aktualizacja: 2013-04-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×