Co dzieje się z Twoim ciałem po rozstaniu?

Kiedy rozstajemy się z ukochaną osobą, z naszym ciałem dzieją się niesamowite rzeczy...

rozstaniecialo.jpg

Rozstanie z bliską osobą powoduje ogromny ból, nie tylko psychiczny. Okazuje się, że nasze ciało również reaguje na taką zmianę. Rozpad związku niesie za sobą wiele negatywnych skutków dla całego organizmu. Nagle nasze ciało zaczyna być coraz mniej odporne na ból- jest to spowodowane nagłym spadkiem poziomu dopaminy, oksytocyny i serotoniny. W zależności od tego, jakie są Twoje sposoby radzenia sobie ze stresem, Twoja waga po rozstaniu zaczyna drastycznie się zmieniać- albo przybierasz na wadze, albo chudniesz. Co ciekawe, również po Twojej twarzy widać, że przeżywasz negatywne emocje- mięśnie zaczynają układać się w sposób, który wyraża ogromny smutek i żal.

Nagła zmiana w Twoim życiu pozostawia także ślad w Twoim mózgu. Jeżeli byłaś z partnerem bardzo blisko, musisz od nowa zdefiniować samą siebie. Twój umysł zaczyna zastanawiać się, kim tak naprawdę jesteś bez ukochanego... Po rozstaniu szybko zauważysz również nagły spadek libido. Nic dziwnego- do tej pory seks kojarzył Ci się z wielką bliskością, po której pozostała jedynie pustka i tęsknota.

Każda z nas doświadczyła choć raz w życiu bólu w klatce piersiowej- pojawia się on, kiedy tracimy coś ważnego. W ten sposób reaguje Twoje serce, które zaczyna nieprawidłowo działać. Nieregularne skurcze wywołane stresem mogą doprowadzić nawet do nerwicy. Po rozstaniu większość z nas doświadcza także problemów ze snem- przed zaśnięciem przywołujemy wspólne chwile, głównie te dobre. Niestety nasz umysł "wypiera" najgorsze momenty związku. Jak sobie radzić ze wszystkimi objawami?

Niestety, na złamane serce nie ma lekarstwa. W pierwszych tygodniach po rozstaniu staraj się otaczać ludźmi, przy których najlepiej się czujesz. Nie wymagaj od siebie za dużo- w tym okresie nie musisz wykazywać się w pracy. Daj sobie czas- on naprawdę działa. Uwierz, że prędzej czy później będziesz szczęśliwa. Staraj się jednak nie wiązać z nikim zbyt szybko. Po rozstaniu z bliską osobą zarówno Twoje serce, jak i ciało, potrzebują odpoczynku.

Zdjęcie: iStock Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 08.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Byłam kłębkiem nerwów ... był to dosyć ciężki czas dla mnie, sporo płakałam. Potem brałam ziołowy nervomix control, po którym mogłam zebrać myśli i nie czułam niepokoju. Zaczęłam biegać i wychodzić z przyjaciółmi i to mi bardzo poprawiało humor.
Dodano: 2017-03-12 13:42:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×