Co kobiety cenią w mężczyznach bardziej od wyglądu?

Wiele się mówi o tym, że oprócz wyglądu cenimy poczucie humoru, lecz to też jeszcze nie to. Sprawdźcie najnowsze wyniki badań.

Co kobiety cenią w mężczyznach bardziej od wyglądu?

Mówi się, że to mężczyźni są wzrokowcami i dla nich najważniejszy jest wygląd. Nie ma co się jednak okłamywać - dla kobiet jest on również ważny, choć oczywiście nie najważniejszych. Badania już dawno wykazały, że panie zwracają szczególną uwagę także na poczucie humoru mężczyzny, lecz to także jeszcze nie jest cecha, która według najnowszych badań najbardziej kręci kobiety. Okazuje się bowiem, że zaraz po wyglądzie, najbardziej zwracamy uwagę na... altruizm!

Zobaczcie także: Po jakim czasie związki najczęściej przeżywają kryzys?

Badacze przeprowadzili prosty eksperyment, w którym to 202 kobietom w różnym wieku prezentowano zdjęcia mężczyzn - zarówno tych bardzo przystojnych, jak i tych niegrzeszących urodą. Podczas pokazywania każdej fotografii opowiadano o charakterze każdego z panów. Prezentowano także różne sytuacje dodając, jak dany pan się w nich zachował. Była to np. pomoc bezdomnemu, czy dziecku.

Zobaczcie także: O czym świadczy stosowanie emotikon w wiadomościach?

Jakie wnioski zostały wyciągnięte?

Wyniki zaprezentowano w czasopiśmie "Evolutionary Psychology". Okazało się, że kobiety prawie tak samo cenią sobie wygląd mężczyzny, jak i jego altruizm. Zmienną natomiast była długość związku. Jeżeli kobiety były zwolenniczkami krótkich historii, wtedy to zwracały szczególną uwagę jedynie na wygląd. Z kolei panie, które myślały o poważnych związkach, najbardziej ceniły altruizm.Zobaczcie także:Źródło: wiedzoholik.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Natalia , Wtorek 19.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×