Co robić, gdy ktoś "zabiera" Ci przyjaciółkę?

Przyjaźń to najpiękniejszy dar, jaki możemy otrzymać od drugiej osoby... Być może dlatego tak trudno pogodzić się z jej utratą. Co możesz zrobić, gdy Twoja przyjaciółka wybiera towarzystwo kogoś innego?

zabieraprzyjaciolke.jpg

Do tej pory zawsze wszystko robiłyście we dwie, jednak nagle na horyzoncie pojawiła się ta trzecia- jej nowa przyjaciółka. Co możesz zrobić, żeby Wasza relacja przetrwała? Oto 4 sprawdzone metody.

Wyrozumiałość

Fakt, że Twoja przyjaciółka zaczęła więcej czasu spędzać w towarzystwie kogoś innego wcale nie oznacza, że Wasza relacja musi się zmienić. Być może jej nowa koleżanka to tylko chwilowe "zauroczenie", a nawet jeśli nie, musisz wierzyć, że zawsze będziesz zajmowała szczególne miejsce w jej życiu. Pamiętaj, że nie ma dwóch jednakowych relacji- być może Twoja przyjaciółka potrzebuje czegoś nowego, co wcale nie oznacza, że zrezygnuje z Ciebie.

Życzliwość

Zamiast podchodzić do jej nowej koleżanki z zazdrością, a nawet zawiścią, postaraj się ją polubić. Skoro Twoja przyjaciółka z jakiegoś powodu lubi spędzać z nią czas, możliwe że Ty również jesteś w stanie się z nią zaprzyjaźnić. Nie zamykaj się na nowe relacje!

Szczerość 

Jeżeli czujesz, że od jakiegoś czasu Twoja bratnia dusza odsuwa Cię na dalszy plan, po prostu powiedz jej o tym. Zastanówcie się wspólnie, skąd bierze się takie zachowanie- być może popełniłaś jakiś błąd, który przeoczyłaś? 

Pielęgnacja

Pamiętaj, że każda relacja jest jak kwiat, który trzeba pielęgnować, aby rozkwitł. Jeśli chcesz polepszyć jakoś Waszych wzajemnych stosunków, na pewno nie zrobisz tego za pomocą ciągłych pretensji. Zazdrość to nienajlepsza droga do odzyskania przyjaciółki. Jeśli Ci na niej zależy, spróbuj spędzić z nią nieco więcej czasu, posłuchać o tym, co u niej słychać- po prostu bądź w pobliżu. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 23.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×