Co single czują w Walentynki?

Radość, smutek, złość, tęsknotę?

Co single czują w Walentynki?


Walentynki na dobre zadomowiły się w Polsce. Mało które restauracje, hotele, sklepy nie uwzględniają ich w swojej specjalnej ofercie. Statystyki mówią o kilku milionach osób w Polsce, które żyją bez pary.

Czy lubią Walentynki, czy je bojkotują?

Z ankiety przeprowadzonej w styczniu br. na portalu randkowym Przeznaczeni.pl wynika, że aż 54% singli lubi Walentynki i uznaje je za miłą tradycję i szansę na wyznanie komuś uczucia czy zaskoczenia bliskich sympatycznym gestem. Jedynie 5,7% osób bez pary ocenia ten dzień skrajnie negatywnie - jako sposób piętnowania osób samotnych.

Zobaczcie także: Mosty miłości w Polsce - gdzie zakochani przypinają kłódki?

Jednak pozytywne deklaracje singli związane z oceną Dnia Zakochanych nie przekładają się na pozytywne emocje odczuwane 14 lutego.

Na pytanie "co czujesz w Walentynki?" blisko 39% respondentów odpowiedziało, że odczuwa smutek i samotność związane z brakiem możliwości spędzenia tego dnia w objęciach bliskiej osoby.

Kolejne 35% osób zaznaczyło, że jest to taki sam dzień jak każdy inny i nie wzbudza on w nich żadnych emocji. Bardziej skrajnym emocjom dają się ponieść pozostali respondenci.

Prawie 6% singli tęskni tego dnia za byłym partnerem lub partnerką, tyle samo odczuwa złość, że nie mają kogoś bliskiego u swojego boku. Bardzo pozytywnie odczuwa ten dzień jedynie 15% osób bez pary.

Zobaczcie także: Jak obchodzi się Walentynki na świecie?

10% czuje radość z okazji Dnia Zakochanych, a 4,8% czuje wręcz podekscytowanie związane z walentynkową niespodzianką, na którą liczą.

Okazuje się więc, że chłodna ocena, a emocje mają ze sobą niewiele wspólnego.

Walentynki jako miłą tradycję ocenia 54% singli, a pozytywnie odczuwa je niespełna 15%. Jedynie 5,7% osób, które nie pozostają w związkach ocenia Dzień Zakochanych bardzo negatywnie, a smutek czy wręcz złość odczuwa już ponad 80%.

Zgadzacie się?Zobaczcie także:Źródło: przeznaczeni.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 11.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×