Co zrobić, żeby rzadziej kłócić się z partnerem?

4 złote wskazówki, które warto wziąć pod uwagę, jeśli nie chcecie zbyt często kłócić ze swoim partnerem,

jak-uniknac-klotni.jpgNawet najbardziej zgrane pary miewają trudniejsze chwile i dni, kiedy rzucają sobie gromowe spojrzenia.

Odetchnij głęboko, wrzuć na luz, zrelaksuj się, odpocznij, spójrz na to wszystko ze spokojem. Przecież to głupoty, drobnostki, szczegóły. Kłótnie wcale nie muszą wynikać z tego, że "kiedyś był inny", "nie pasujemy do siebie". "on mnie nie rozumie". Czasami po prostu jesteście zbyt zestresowani, macie jakieś inne sprawy na głowie, mówicie skrótami, przez co dochodzi do nieporozumień.   

Kłótnie zdarzają się wszystkim, to nic strasznego, a na pewno nie jest to powód do niepokoju. Oczywiście, o ile nie zdarzają się zbyt często i potraficie dość szybko się po takiej sprzeczce pogodzić. Dość trudne do zrealizowania warunki, coś o tym wiemy.  

 Zobacz także: Kobiety są bardziej skłonne do tego, by zdradzać?

Jeśli masz już dość tych ciągłych kłótni, sprzeczek o głupstwa, mamy kilka wskazówek, które - jeśli weźmiesz je pod uwagę i wcielisz w życie - mogą spowodować, że rzadziej będzie dochodziło między wami do spięć. 

1. MNIEJ ZŁOŚCI, WIĘCEJ CZUŁOŚCI

Jeśli Twój partner wyprowadził cię z równowagi, zdenerwował jak mało kto i dawno nikt, policz do pięciu, dziesięciu, piętnastu. Weź głęboki oddech. Nie krzycz, nie złość się, zaciśnij zęby i po prostu go przytul i powiedz, że go nie rozumiesz. Trudne do zrealizowania? To nie przytulaj go, ale zadziałaj słowem. "Kochanie", "Misiaczku", czy inaczej, jak tam do siebie mówicie. Nie obrażaj go, bo to nie ma sensu. W końcu chodzi do wyjaśnienia nieporozumienia. Pamiętaj, że właśnie to jest Twoim celem!

Zobacz także: Czego pary nienawidzą robić razem?

2. NIE BIERZ WSZYSTKIEGO DO SIEBIE OSOBIŚCIE 

To zasada, która pozwala zatrzymać wiele kłótni zanim tylko się zaczną. Jeśli Twój partner wrócił do domu z kwaśną miną, nie zakładaj od razu, że chodzi o Ciebie. Wcale nie musi mieć złych intencji. Każdy może mieć gorszy dzień. 

3. WYBACZAJ 

Każdy popełnia błędy, dlatego, jeśli jemu to się zdarzyło i Cię przeprasza - nie bądź oporna na te przeprosiny. Staraj się, by każda kłótnia została wyjaśniona i zakończyła się kompromisem. Dzięki temu nie zostawicie niezamkniętych spraw i przy następnej sprzeczce, jeśli taka się pojawi, dawne tematy nie będą już brały w niej udziału.

Zobacz także: Co mężczyźni najbardziej cenią w kobietach?

4. NIE ATAKUJ

Nie rozumiesz, co twój partner ma na myśli? On nie rozumie ciebie? Nie zarzucaj go stertą argumentów, daj mu także dojść do słowa. Może rozwiązanie sytuacji jest bliżej niż ci się wydaje. Słowem kluczem jest tu - rozmowa, nie monolog. Tylko spokojna wymiana zdań pozwoli wam szybko i z sukcesem rozwiać wszelkie nieporozumienia.  

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 07.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar

Zobacz również

×