Czego kobiety obawiają się bardziej niż fizycznej zdrady partnera?

Kiedy partner dopuści się fizycznej zdrady i prześpi się z inną kobietą z pewnością jest to bardzo trudne przeżycie. Jest jednak coś, czego kobiety obawiają się bardziej. Co to takiego?

zdrada w związku.jpg

Czego kobiety obawiają się bardziej niż fizycznej zdrady partnera?

 

Kiedy partner zdradza nie jest to proste doświadczenie. Wiele związków nawet rozpada się z tego powodu, gdyż zaufanie w związku zostaje na tyle nadszarpnięte, że nie da się go odbudować. To jednak, że mężczyzna zdradzi partnerkę fizycznie z inną kobietą nie jest jednak tym, czego obawiamy się najbardziej.

Okazuje się, że w przeciwieństwie do mężczyzn kobiety znacznie bardziej niż zdrady seksualnej boją się zdrady psychicznej, czyli tego, że partner zakocha się w kimś innym. Oczywiście, każda zdrada boli, jednak to właśnie utrata uczucia mężczyzny na rzecz innej kobiety jest największą obawą pań.

Zobacz też: DLACZEGO MĘŻCZYŹNI ZDRADZAJĄ? 

Z badań przeprowadzonych na 69 tys. osób wynika, że tylko 35 procent kobiet bardziej boi się zdrady fizycznej, niż tego, że ich mężczyzna zakocha się w innej kobiecie. Znacznie większa część pań biorących udział w badaniu potwierdziła, że bardziej dotknął by je fakt, że partner zacznie żywić uczucie do innej kobiety nie sypiając z nią niż to, że prześpi się z kimś, by zaspokoić seksualne fantazje.

zdrada w związku.jpg

Znacznie bardziej kobiety obawiają się zdrady emocjonalnej

 

Taka obawa wynika z kobiecej natury i ukształtowania psychicznego na drodze ewolucji.

- Kobiety nie odczuwają zagrożenia rodzicielstwa, gdyż mają pewność, że ewentualne potomstwo zawsze będzie ich, dlatego zdrada seksualna ma dla nich mniejsze znaczenie. Znacznie bardziej obawiają się one potencjalnej utraty wsparcia i zaangażowania ze strony partnera - mówią naukowcy z Uniwersytetu Chapmana w Orange w Kalifornii. - Jeśli partner nie dochowuje kobiecie wierności emocjonalnej może to zaburzyć jej poczucie własnej wartości i samooceny znacznie bardziej niż wtedy, gdy mężczyzna zdradza jedynie fizycznie. - dodają.

Zobacz też: KIEDY SIĘ ROZSTAĆ? 

Kobieta jest znacznie bardziej emocjonalną istotą i dlatego to właśnie zdrada na tym polu boli panie najbardziej. Oczywiście wszystkie te fakty nie zmieniają tego, że zdrada czysto fizyczna również jest bardzo bolesnym przeżyciem dla kobiety i może bardzo mocno zachwiać jej poczucie wartości. Jednak jak pokazują badania, to zdrada psychiczna jest o wiele trudniejsza do zniesienia dla płci pięknej. 

 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 23.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×