Czego możesz żałować na starość?

Zobacz listę rzeczy, które zrobiliby nasi dziadkowie, gdyby byli w naszym wieku!

ThinkstockPhotos-179691561.jpg

Jeśli teraz nie podróżujesz, uwierz, że potem będziesz mieć na to jeszcze mniej czasu.


Ostatnie badania British Airways dowodzą, że ludzie, którzy w okolicach młodości (mając na myśli lat 20 i 30) nie szukali czasu na zwiedzanie świata, zwyczajnie tego żałują. Szczególnie Ci, którzy wcześnie mieli małe dzieci - oni stanowią największą część tej grupy.

Zobacz też: Dlaczego dzieci powinny jeść posiłki powoli? 


Badanie przeprowadzono na ponad 2000 osób - 63% z nich to kobiety, a 48% to mężczyźni. Średni wiek? 65-70 lat. Większość kobiet nigdy nie złożyło wniosku o wydanie paszportu, gdyż uważały, że i tak nie wyjadą za granicę.


Inną rzeczą której żałują nasi dziadkowie, to fakt, że zbyt duża ilość pracy przysłaniała im nieustannie zwykłe życie. Nie byli w stanie cieszyć się tym co mają, ciągle chcąc więcej. Największą grupą żałującą zbyt dużej ilości godzin spędzonych w pracy to mężczyźni (17%).

Sprawdź: Co warto zmienić w swoim życiu i otoczeniu na wiosnę? 


Okazuje się jednak, że najbardziej po latach można żałować… straconych znajomości. Ponad 50% badanych odpowiedziała, że chętnie porozmawiałaby z dawnymi znajomymi, ale część z nich jest w nieznanym ich nawet miejscu bądź już odeszli.


Zatem kochane Panie - podróżujcie dużo, najlepiej starajcie się pracować jak najmniej i trzymajcie swoich przyjaciół tak blisko, jak to możliwe. Być może właśnie to najprostsza recepta na szczęście.


Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Wtorek 15.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×