Czego nie mówić na pierwszej randce

Podczas pierwszej randki w naszej głowie krąży wiele pytań, ale czy powinny one wypłynąć z naszych ust - oto jest pytanie. A zatem jeśli chcesz, aby doszło do kolejnej randki, lub po prostu chcesz wyjść z twarzą z pierwszej staraj się unikać poniższych 5 tematów.

randka

"Jak więc wyobrażasz sobie swój ślub?"

Zachowawczy ton powinien być utrzymany przez kilka pierwszych miesięcy spotkań. Jest to jedna z pierwszych zasad godnych do zapamiętania, dotycząca zawierania nowych relacji partnerskich. Powinno unikać się zadawania pytań na temat marzeń ślubnych, dróg życiowych czy planów o poważnym związku. Byłoby to zbyt stresujące dla drugiej osoby. Poza tym należy pamiętać, że dzielenie się osobistymi informacjami z osobą, którą ledwo znamy jest dość krępujące.

Jednakże istnieje wiele innych sposobów na stwierdzenie, czy druga osoba jest gotowa do zaangażowania się bez zadawania zbędnych i kłopotliwych pytań. Na przykład, oceniając możesz obserwować jej styl życia. Czy ma stałą pracę? Czy od dawna żyje w jednym miejscu czy raczej często zmienia miejsce zamieszkania? Partner, który chce się zaangażować zazwyczaj dość jasno określa swoje cele i łatwo wyczuć, jakie ma zamiary.

"Ile masz lat?"

Mając stale do czynienia z idealnymi wizerunkami ludzi pokazywanymi przez środki masowego przekazu, łatwo zapominamy, że zwykły śmiertelnik starzeje się z biegiem czasu. Nie każdy uczestniczy w pościgu za botoksem i farbami do włosów, aby ukryć pierwsze zmarszczki i siwe włosy. Większość woli pogodzić się z upływem czasu i dostrzec fizyczne zmiany, będące wyrazem ich dojrzałości. Pamiętaj, pytanie kobietę o wiek jest zawsze ryzykowne!

"Jeśli nie w sypialni... to gdzie?"

Zadawanie intymnych pytań dotyczących życia seksualnego podczas pierwszej randki jest ostatnią rzeczą, jaką możesz zrobić. Aby nowo poznana osoba otworzyła się przed Tobą, musi poczuć się komfortowo, a tego typu tematy powodują raczej spięcie i stres. Zbyt pochopne rozmowy o pragnieniach seksualnych i intymnych potrzebach mogą być postrzegane jako napastliwe, bądź co gorsza jako zboczenie.

"Czy mogę pożyczyć od Ciebie 1000 złotych?"

Można nie mieć dość pieniędzy, aby zapłacić za kolację, ale co innego, gdy zaczynasz traktować swojego partnera jako sponsora Twoich osobistych zachcianek. Chociaż nie każdy singiel szuka milionera, wielu z nich bardzo często przyciąga osoby, które byłyby w stanie utrzymać je finansowo, choćby z pozoru. Jeśli czujesz, że osoba związała się z Tobą tylko ze względu na Twoje pieniądze, jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że Wasz związek przetrwa.

"Czekałam na Ciebie całe moje życie"

Przy odrobinie szczęścia, już na pierwszej randce możesz spotkać atrakcyjną i interesującą osobę, która sprawi wrażenie tej jednej jedynej. Niewątpliwie uczucie to wprawi Cię w zachwyt, jednak postaraj się zachować je dla siebie. Większość ludzi potrzebuje trochę czasu, aby przekonać się czy rzeczywiście znaleźli prawdziwą miłość. Jeśli jesteś zbyt otwarty w dzieleniu się swoimi odczuciami, postaraj się nieco zdystansować i daj trochę czasu swojemu partnerowi, aby w pełni przekonać się o swoich uczuciach.


Źródło: eDarling
Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Wtorek 13.03.2012 (aktualizacja: 2012-09-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×