Czego nie powinnaś nigdy mówić na rozmowie o pracę?

Unikaj tych zdań jak ognia!

ThinkstockPhotos-483905900.jpg

W dniu w którym masz rozmowę o pracę prawie zawsze magicznym zbiegiem okoliczności dzieje się coś dziwnego: tego dnia rozpoczynają remont drogi w pobliżu twojego domu, mama zadzwoniła z pilną prośbą albo generalnie stanął cały ruch w kierunku biura, do którego się wybierasz. Początki nigdy nie są łatwe, a ty właśnie zaczęłaś podejrzewać, że twoja wymarzona praca chyba daje ci znak, że niekoniecznie jest dla ciebie. Nic bardziej mylnego! Aby zachować trzeźwy umysł i zdrowe podejście do swojej nowej pracy, pamiętaj aby nie palnąć tych rzeczy. Wtedy twoje szanse na pracę z pewnością wzrosną!

Sprawdź też: Co odstrasza pracodawców? 


“Przepraszam za spóźnienie”. Wyjedź najwcześniej jak to możliwe. Jeśli do miejsca w którym odbywa się rozmowa kwalifikacyjna masz 30 minut drogi, daj sobie jeszcze dodatkowe 15 minut na ewentualne korki, spóźnienia czy zgubienie się w gąszczu biurowców. Nie ma nic gorszego niż wpadająca, spocona i roztrzęsiona kandydatka na stanowisko. Zresztą, zdenerwowana możesz mówić inne, niepotrzebne rzeczy.


“Nie lubię swojego szefa, dlatego chcę zmienić pracę”. Jeśli mówisz to głośno, twojemu nowemu szefostwu zapali się czerwona lampka. Być może nie potrafisz wpisać się w oczekiwania? A może brakuje ci cierpliwości? Czym by to nie było, nie rokujesz najlepiej.

Polecamy: Przygotuj się do interview


“Jakie są możliwości awansu na tym stanowisku?”. Startujesz na stanowisko sekretarki? Raczej nie będziesz za 2 lata prezesem firmy. Czasami osoba przeprowadzająca rozmowę sama mówi o tym, jakie są ścieżki rozwoju w ich firmie. Jeśli jednak zatrudniają cię na konkretne stanowisko, raczej oczekują od ciebie pewnych umiejętności, które pewnie są wymagane na stanowisku wyższym od twojego. 


“Czym się tutaj zajmujesz?”. Czasami w mniejszych firmach osoba przeprowadzająca z tobą rozmowę nie jest HR managerem, a twoim przyszłym przełożonym. Pytanie o to, jakie są jego obowiązki jest nie na miejscu. To on bądź ona powinni cię poinformować o tym, czym się zajmuje oraz jak to jest powiązane z twoim stanowiskiem.

Zobacz też: Staże i praktyki w pigułce: Jak się dostać... i zostać? 


“Nie mam żadnych pytań”. W odpowiedzi na pytanie czy chciałabyś jeszcze o coś zapytać, powinnaś odpowiedzieć że owszem, kilka. Szczególnie gdy jest to HR manager, z pewnością doceni twoje zaangażowanie w pracę.


Źródło: Purewow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Sobota 07.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×