Czy Facebook wie o Tobie więcej niż Ty sam?

Życie bez portali społecznościowych jest w dzisiejszych czasach już chyba niemożliwe. Jednak ile tak naprawdę wie o nas Facebook?

Czy Facebook wie o Tobie więcej niż Ty sam?

Czy Facebook wie o Tobie więcej niż Ty sam?

To, że Facebook jest bytem, który wie o nas bardzo dużo, chyba nikogo nie dziwi. Jednak jego wiedza na nasz temat może znacznie przewyższać nasze oczekiwania. Jak wiele wie o nas Facebook?

Na portalach społecznościowych dzielimy się różnymi treściami. Niektórzy są bardziej, inni mniej wylewni jeśli chodzi o życie prywatne. To jednak nie przeszkadza temu, by Facebook umiał z nieoczekiwaną precyzją ustalić, kiedy dwoje ludzi stanie się... parą. 

Okazuje się, że nie trzeba zmieniać statusu na "w związku", by portal wiedział, że dwoje ludzi ma się zdecydowanie ku sobie. Facebook potrafi zwiastować przyszły związek nawet 100 dni przed jakimikolwiek oficjalnymi deklaracjami. Jak to jest możliwe?

Między przyszłą parą dochodzi bowiem do coraz częstszych interakcji. Intensywność dodawania postów, lajkowania i wspólnych rozmów staje się coraz większa. Portal na tej podstawie potrafi wywnioskować, że ktoś "czuje do siebie miętę". Gdy dwoje ludzi staje się parą, częstotliwość interakcji jaka między nimi zachodzi zostaje ustabilizowana.

Czy Facebook wie o Tobie więcej niż Ty sam?

Facebook znacznie wcześniej wie czy będziecie parą

Okazuje się jednak, że nie jest to koniec śledzenia powstałego związku. Analityk Carlos Diuk dowodzi, że najaktywniejszą grupą na Facebooku są Ci, którzy właśnie się rozstali. Ich aktywność wzrasta nawet do 225 procent w porównaniu do wcześniejszych działań.

Badacze tłumaczą, iż dzieje się tak dlatego, że ludzie, którzy właśnie zakończyli związek, potrzebują wsparcia, kontaktu i podtrzymania na duchu przez znajomych i przyjaciół.

Jak zatem widać, Facebook wie o nas znacznie więcej niż my sami. Chęć dzielenia się wszystkim co nas dotyczy, czasem może skończyć się dla nas czymś niekoniecznie dobrym... Pamiętajmy, że coś co raz pojawi się w sieci, już z niej nie zniknie i uważajmy czym dzielimy się na portalach społecznościowych

 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 08.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×