Czy mężczyźni naprawdę wolą szczuplejsze kobiety?

Od wieków zastanawiamy się, co tak naprawdę podoba się facetom i co zrobić, aby być dla nich bardziej atrakcyjną. Czy niektóre z nas powinny schudnąć? Sprawdźcie, co mówią badania.

Czy mężczyźni naprawdę wolą szczuplejsze kobiety?

Tak jak nie ma jednego typu mężczyzny, który wybierają kobiety, tak samo możemy się nasłuchać różnych opinii o ideale kobiety. Nie da się jednak ukryć, że więcej mężczyzn wybiera szczuplejsze kobiety.

Dlaczego tak się dzieje?

Szczuplejsza figura mężczyznom kojarzy się z młodością i lepszym zdrowiem kobiety, a co za tym idzie, także płodnością i lepszym przystosowaniem do codziennego życia, w tym tego rodzinnego.

Zobaczcie także: Blondyni nie podobają się kobietom?

Skąd takie wnioski?

Sprawą zajęli się naukowcy z Uniwersytetu w Aberdeen. Profesor John Speakman mówi, że badacze postawili sobie za cel sprawdzenie, czy wygląd fizyczny naprawdę od razu decyduje o tym, czy komuś się spodobamy. W tym celu stworzono specjalne równanie, w którym to wzięto pod uwagę poziom otyłości oraz płodność i średnią długość życia kobiety.

Zobaczcie także: Czego pragną mężczyźni? Oto co naprawdę cenią w kobietach

Choć do tej pory twierdzono, że panowie najbardziej lubią kobiety, które mogą się pochwalić wskaźnikiem masy ciała ok. 24, tak teraz okazało się, że jednak posiadaczki BMI równego 19 cieszą się największym zainteresowaniem panów.

Na jakiej podstawie wysnuto takie wnioski? W tym celu przebadano 1300 osób z 10 różnych krajów, w tym z Wielkiej Brytanii. Badanym przedstawiono 21 zdjęć pań o różnych figurach, które miano poukładać w kolejności od najmniej do najbardziej atrakcyjnych.

Źródło: DailyMail/ radio zet
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Natalia , Poniedziałek 31.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×