Czy mężczyźni potrafią wyczytać z twarzy kobiety jej skłonności do zdrad?

"Nie ma miłości bez zazdrości". To bliskie zapewne niejednej parze. Po co jednak podejrzenia, jeżeli zdradę można wyczytać z twarzy? Tak, to nie kłamstwo. Zbadali to australijscy naukowcy.

Czy wiecie, że z twarzy kobiety można wyczytać jej skłonność do zdrady partnera?

Mówi się, że to kobiety są mocno zazdrosne, ale mężczyźni nie pozostają w tyle. Na pewno nie raz zdarzyła się wam awantura zrobiona przez zazdrosnego faceta, często zupełnie bezpodstawnie. Cierpi na tym związek i bywa, że pary nie wytrzymują tego typu sytuacji.

Zobaczcie także: Jakich mężczyzn szukają kobiety? Poznajcie wyniki badań

Jak najczęściej zachowuje się niewierna kobieta? Unika kontaktów (szczególnie intymnych) z partnerem, wykazuje większą troskę o swój wygląd niż dotychczas, często wychodzi z domu i ciągle sprawdza swój telefon komórkowy. To najbardziej typowe zachowania, jednak nie są to jedyne syndromy.

Naukowcy z University of Western Australia zbadali, czy można na podstawie twarzy stwierdzić, czy partnerka dopuszcza się zdrad.

W tym celu przeprowadzono eksperyment na 63 heteroseksualnych mężczyznach. Badacze, Samantha Leivers, Leigh Simmons i Gillian Rhodes chcieli sprawdzić, czy na podstawie wyglądu można stwierdzić, czy kobieta jest wierna.

34 panów otrzymało zdjęcia heteroseksualnych kobiet pomiędzy 20 a 42 rokiem życia, wśród których znalazły się takie, które przyznały, że mają za sobą zdradę partnera. Badani mieli określić na podstawie ich zdjęć, które są niewierne.

Zobaczcie także: Jak uwieść faceta przez Internet? 9 porad

Kolejna grupa 29 panów miała to samo zadanie i typowali podobnie do poprzedników. W celu potwierdzenia wyników poproszono kolejnych 60 mężczyzn o wytypowanie kobiet, które mogą być niewierne i oni również w większości dobrze wybrali.

Psychologowie twierdzą, że to pierwszy dowód wskazujący na to, że typ urody może wskazywać na skłonności do zdradzania partnera.Zobaczcie także:Źródło: Independent
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Natalia , Piątek 25.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar

Zobacz również

×