Czy mężczyźni zakochują się częściej niż kobiety?

W naszym społeczeństwie panuje przekonanie, że mężczyźni są znacznie bardzie "odporni" na miłość i uczucia niż kobiety. Okazuje się, że jeśli chodzi o to, kto częściej się zakochuje, odpowiedź może być nieco zaskakująca.

zakochany mężczyzna.jpg

Czy mężczyźni zakochują się częściej niż kobiety?

 

Pozornie wydawać się może, że mężczyźni są znacznie mniej czuli i uczuciowi. Wynika to z tego, że inaczej patrzą na świat i w inny sposób odbierają emocje niż kobiety. Jednak okazuje się, że to wcale nie oznacza, że się nie zakochują, co więcej, najnowsze badania pokazują dość zaskakującą tendencję...

Zakochanie to stan, którego chce doświadczyć chyba każdy. Najlepiej, by oczywiście ta pierwsza miłość była tą, która da nam szczęście na długie lata. To oczywiście nie zawsze się udaje i czasem trzeba się zakochać i odkochać, by znaleźć tę prawdziwą miłość na całe życie.

 

Jeśli chodzi o kilkukrotne zakochiwanie się, najnowsze badania pokazują, że to mężczyźni znacznie częściej deklarują, że zakochali się więcej niż tylko jeden raz. Taki wynik może nieco dziwić, biorąc pod uwagę to, jak bardzo wielu mężczyzn dystansuje się od związków i miłości. Oczywiście nie jest to regułą i można spotkać wielu panów, którzy chętnie chcą się angażować. Czyżby jednak panowie byli znacznie bardziej kochliwi niż nam się wydaje?

Zobacz też: 6 ZNAKÓW NA TO, ŻE TWÓJ MĘŻCZYZNA NAPRAWDĘ CIĘ KOCHA

Z przeprowadzonego niedawno na 2 tys. Brytyjczykach badania wynika, że ponad połowa mężczyzn deklaruje, że kochali więcej niż jedną osobę. Panie zapytane o to samo w większości odpowiadały, że zakochane były tylko jeden raz.

To pokazuje, że  kobiety są nieco bardziej przywiązane do tej "jednej jedynej prawdziwej miłości" niż panowie. Nie zmienia to jednak faktu, że mężczyźni potrafią się zakochać bardzo mocno, co więcej, chcą się zakochiwać.

A wy, ile razy się zakochaliście? 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 21.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×