Czy można zamienić przyjaźń z "bonusami" na związek? Oto kilka rad

Czasem przyjacielski seks przestaje wystarcza i pragniemy czegoś więcej. Czy można zrobić coś, by ta druga osoba zapragnęła głębszej więzi?

przyjaźń i seks.jpg

Czy można zamienić przyjaźń z "bonusami" na związek? Oto kilka rad

 

Przyjaźń z bonusami to relacja, którą można spotkać coraz częściej. Coraz więcej osób decyduje się na tak zwany przyjacielski seks. Jednak po pewnym czasie możemy chcieć więcej, chcieć, by taka relacja zamieniała się w prawdziwy związek.

Czy w takim wypadku możemy zrobić coś, co sprawi, że druga strona też będzie tego chciała? Oto kilka rad.

Zobacz też: CZY PRZYJAŹŃ "Z BONUSAMI" MA SZANSE ZAMIENIĆ SIĘ W PRAWDZIWY ZWIĄZEK? 

odpuść sobie

Tak, jeśli chcesz, by z takiej relacji było coś więcej - odpuść. Rozmowa na ten temat raczej niewiele zdziała. Mężczyzna, który wie, czego chce, weźmie to. Skoro do tej pory nie przeniósł relacji na wyższy poziom, to znaczy, że od czasu waszej umowy nic się nie zmieniło i przyjaźń połączona z udanym seksem mu wystarcza.

Skup się zatem bardziej na sobie, odpuść nieco, a wtedy sama się przekonasz, czy on zacznie starać się bardziej i czy będzie skłonny zrobić coś z tym. Jeśli nie, nie żałuj, bo to oznacza, że po prostu nie ma takich zamiarów jak Ty.

przyjaźń i seks2.jpg

Pamiętaj, by dbać o własne uczucia i nie zwodzić samej siebie

 

nie inwestuj więcej niż on

Jeśli Ty zaczniesz inwestować w tą relację i mieć nadzieje, a on zupełnie nie ma tego w planach, to tym bardziej będziesz czuła się bezbronna, bezradna i zdesperowana. To z pewnością pogorszy wasze relacje i może go odstraszyć. Mężczyźni bardzo nie lubią czuć presji.

Tajemnicą stabilnego i udanego związku jest "nie wyprzedzać" i nie naciskać na siebie nawzajem. On musi zatęsknić, musi poczuć jak to jest, gdy nie ma Ciebie na każde zawołanie. To sprawi, że jeśli faktycznie mu zależy, nie będzie chciał pozwolić Ci odejść.

 

wzbudź w nim niepewność

Jeśli wywołasz w nim pewien niepokój, który sprawi, że on wcale nie będzie czuł gwarancji, że zawsze będzie Cię miał blisko, jeżeli naprawdę mu zależy, zmobilizuje się i zacznie o Ciebie walczyć. Mówi się, że niepewność jest nieodłącznym elementem udanego związku i faktycznie coś w tym jest.

Mężczyzna musi zatęsknić, by się zakochać.

Zobacz też: OTO 5 OZNAK, KTÓRE ŚWIADCZĄ O TYM, ŻE SIĘ ZAKOCHAŁAŚ 

skup się i pracuj nad sobą 

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że czy coś z tego wyjdzie, czy też nie, to nie zmienia Twojej wartości. Zadbaj o to, by nie zapominać o sobie. Żeby móc pokochać kogoś musisz najpierw pokochać siebie. Mężczyźni bardzo cenią kobiety, które znają swoją wartość i potrafią o siebie zawalczyć. 

On musi wiedzieć, że nie potrzebujesz go, by czuć się dobrze i być szczęśliwą. Mężczyzna chce być częścią Twojego szczęścia, a nie jego definicją.

Zobacz też: MĘŻCZYŹNI ZAKOCHUJĄ SIĘ SZYBCIEJ NIŻ KOBIETY? 

zawsze możesz zmienić zdanie

Pamiętaj o tym, że jeśli przyjacielski seks przestał Ci odpowiadać, nie musisz tkwić w tym układzie. Zawsze masz prawo zmienić zdanie, a tym samym chronić siebie i swoje uczucia. Czasem nadzieja lub duma nie pozwala nam zerwać toksycznej relacji, ale to tylko rani nas jeszcze bardziej. Pamiętaj, nie musisz w tym tkwić jeśli przestało Ci to odpowiadać. 

Zobacz też: 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 07.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×