Czy na wiosnę faktycznie łatwiej jest się zakochać?

Miłość i zakochanie to tematy rzeka. W naszym społeczeństwie panuje jednak przekonanie, że pora roku, jaką jest wiosna, zdecydowanie pomaga się zakochać. Czy to prawda?

zakochanie na wiosnę.jpg

Czy na wiosnę faktycznie łatwiej jest się zakochać?

 

Wiosna to czas, gdy natura budzi się do życia. Panuje także przekonanie, że to właśnie ta pora roku jest szczególnie pomocna w znalezieniu miłości. Czy budzący się do życia świat sprawia, że i w nas budzi się więcej pragnienia miłości i bliskości? Czy wiosna naprawdę sprawia, że łatwiej jest się zakochać?

Okazuje się, że wraz z odwilżą i pożegnaniem zimy zmienia się także nasze myślenie. Znacznie częściej snujemy nowe plany, chcemy zmian w życiu i jesteśmy bardziej otwarci. Co więcej, na wiosnę zmienia się także nasze myślenie - staje się znacznie bardziej pozytywne.

Zobacz też: POZNAJ LISTĘ NIETYPOWYCH RZECZY, KTÓRE MĘŻCZYŹNI LUBIĄ U KOBIET 

Według badań przeprowadzonych przez TNS OBOP Polacy bardzo mocno wierzą w to, że pora roku jaką jest wiosna sprzyja zakochaniu. W przeprowadzonej przez nich ankiecie aż 84 procent badanych odpowiedziało pozytywnie i potwierdziło, że wiosna to najlepszy czas na miłość. Jedynie 4 procent ankietowanych nie zgodziło się z tą opinią twierdząc, że pora roku nie ma żadnego znaczenia.

 

Wszystko to dzieje się za sprawą tego, że na wiosnę zmienia się także nasza gospodarka hormonalna. Nasz organizm zaczyna bowiem produkować więcej serotoniny oraz dopaminy. Pierwszy z nich jest znany potocznie jako "hormon szczęścia", drugi natomiast odpowiedzialny jest za procesy emocjonalne.

- Według aktualnych wyników badań, dopamina uwalniania jest nie tyle w chwili zdobytego już uczucia satysfakcji na pod-stawie jakiegoś zrealizowanego działania, ale jest ich aktywatorem, wręcz motywatorem, który zachęca nas do akcji, jeszcze zanim nastąpią przyjemne, w naszym odczuciu, emocje. Oznacza to, że uwalniana dopamina w naszym organizmie wyzwala w nas chęci do poszukiwania nowych wrażeń i miłosnej aktywności. - tłumaczy psycholog Joanna Żołądź.

Zobacz też: CZY MĘŻCZYŹNI ZAKOCHUJĄ SIĘ CZĘŚCIEJ NIŻ KOBIETY?

To tłumaczy zatem fakt, że na wiosnę znacznie chętniej i łatwiej jest nam się zakochać. Szerzący się zatem wśród naszego społeczeństwa stereotyp okazuje się nie tylko stereotypem, ale potwierdzonym naukowo faktem. Nie ma sensu więc przed tym uciekać i śmiało warto zakochać się na wiosnę!

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shuttersock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 25.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×