Czy On naprawdę jest Twoją bratnią duszą?

Każda z nas marzy o ty, by odnaleźć kogoś kto jest tak zwaną "bratnią duszą". Często jednak bardzo pragnąc kogoś takiego znaleźć nie dostrzegamy, że to może nie być to czego tak naprawdę chcemy...

Czy On naprawdę jest Twoją bratnią duszą?

Czy On naprawdę jest Twoją bratnią duszą?

Wszyscy chcielibyśmy, by nasz partner, czy partnerka byli naszymi bratnimi duszami. Jednak często dość pochopnie i powierzchownie wyciągamy wnioski. Zanim nazwiemy kogoś swoją prawdziwą bratnią duszą warto się nad tym zastanowić i dobrze to przemyśleć, by nie rzucać słów na wiatr.

Wspólne zainteresowania

By nazwać kogoś bratnią duszą nie wystarczy, że macie kilka wspólnych zainteresowań. To, że lubicie ten sam zespół lub tego samego aktora, wcale nie musi oznaczać, że jesteście dla siebie stworzeni. To jedynie oznacza, że możecie się wspólnie wybrać na koncert lub film, ale niekoniecznie musi sprawiać, że będziecie szczęśliwi ze sobą przez całe życie. Bratnia dusza to coś więcej niż tylko wspólne zainteresowania. 

 

Motyle w brzuchu

To, że na widok ukochanej osoby masz sławne motylki w brzuchu nie jest argumentem na to, że możesz kogoś nazwać bratnią duszą. Oczywiście to bardzo przyjemne i dobre uczucie, ale właśnie, to jest uczucie, takie jak smutek, radość, czy irytacja. Ta prawda jest trochę brutalna, ale nazywanie kogoś bratnią duszą dlatego, że na jego widok w Twoje ciało wydziela zwiększoną dawkę endorfin, powodując uczucie motylków w brzuchu to chyba zbyt wiele.

Nie chodzi o to, by bagatelizować takie uczucie, bo z pewnością jest ono oznaką pewnej głębszej więzi, ale trzeba być świadomym tego, że jest to coś, co z pewnością w końcu przeminie, dlatego nie może być wyznacznikiem tego, czy ktoś jest naszą prawdziwą bratnią duszą. 

Zobacz też: 6 ZNAKÓW NA TO, ŻE TWÓJ MĘŻCZYZNA NAPRAWDĘ CIĘ KOCHA 

Cudowny seks

To, że świetnie dogadujecie się w sypialni jest bardzo ważne, ale nie oszukujmy się, nie jest to podstawa do tego, by stwierdzić, że jesteście dla siebie stworzeni i będziecie żyli długo i szczęśliwie do końca świata. Seks, jak bardzo by nie był wspaniały, to tylko seks. W końcu nie da się przez całe życie opierać związku tylko na nim, w końcu trzeba będzie porozmawiać i zrobić coś innego niż sprawdzić kolejną pozycję z kamasutry.

Czy On naprawdę jest Twoją bratnią duszą?

Dobrze się zastanów zanim nazwiesz kogoś bratnią duszą

Możemy rozmawiać bez końca

Rozmowa jest bardzo ważna, ale znacznie ważniejsze od ilości czasu jaki na nią poświęcacie jest jej jakość. Faktycznie można rozmawiać bez końca o tym jak kochany jest Twój kot, jak bardzo on lubi śnieg i jak świetnie wam się wspólnie rozmawia. Ale oprócz miłej pogawędki, co wnoszą te rozmowy? Czy pozwalają wam się lepiej poznać? Czy dzięki nim powoli odkrywacie to kim jesteście?

Można rozmawiać bez końca o niczym ważnym, a można wymienić jedynie kilka zdań i dowiedzieć się o drugim człowieku więcej niż nam się mogło wydawać. Zatem zwróć uwagę na jakość, a nie na ilość rozmów jakie ze sobą przeprowadzajcie i dopiero na tej podstawie oceń, czy faktycznie możesz kogoś nazwać bratnią duszą.

Zobacz też: 7 ZNAKÓW NA TO, ŻE SPOTYKASZ SIĘ Z MĘŻCZYZNĄ, A NIE CHŁOPCEM 

Jesteśmy nierozłączni

Relacje bardzo intensywne często, niestety, są także krótkie. Mnóstwo fajerwerków na samym początku, wielki ogień i każda chwila spędzana wspólnie... nie, to nie jest argument na to, że jesteście bratnimi duszami. Ludzie, którzy naprawdę mogą na siebie liczyć, są sobie wierni i potrafią przeżyć ze sobą długie szczęśliwe lata, umieją docenić to, że partner lub partnerka potrzebuje mieć czas dla siebie. Tak jak w przypadku rozmów liczy się nie ilość, a jakość spędzanego ze sobą czasu.

To, że para nie spędza ze sobą każdej wolnej chwili wcale nie oznacza, że się nie kochają, wręcz przeciwnie, potrafią docenić swoją indywidualność i ufają sobie na tyle, by móc zostawić przestrzeń dla siebie, nie bojąc się przy tym, że się od siebie oddalą. Jeśli łączyć was będzie taka właśnie relacja, można wtedy pokusić się o stwierdzenie, że jesteście bratnimi duszami. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 09.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×