Czy ona mi wybaczy?

Kiedy córka miała 10 lat, zostawiłam ją z ojcem i wyjechałam do pracy za granicę. Miało być na rok, potem na dwa, w rezultacie wróciłam po 10 latach. Przez ten czas przynajmniej raz w roku przyjeżdżałam do Polski, a córka do mnie w czasie wakacji. Dziś chciałabym nadrobić stracony czas, ale córka jest 20-letnią kobietą, ma swoje życie i woli ojca niż mnie. Jak mam się do niej zbliżyć?

Czy ona mi wybaczy?


Daj jej czas, by to ona w swoim tempie zbliżyła się do ciebie. Nie walcz o nią, nie miej pretensji, że silniej jest związana z ojcem. Przecież wiesz dlaczego.

Twoja córka jest w trudnym momencie oddzielania się od rodziny i rozpoczynania dorosłego życia. Z ojcem ten proces przebiega w sposób naturalny. Z twojej strony prawdopodobnie natrafia na opór. Bo ty po 10 latach rozłąki chciałabyś się do niej zbliżyć, a nie pozwolić jej odejść.

Nie staraj się na siłę nadrobić straconego czasu. Poczekaj, aż twoja córka umocni się w dorosłości i wróci do ciebie, ale nie jako dziewczynka, tylko dorosła kobieta. Może tak się stanie, kiedy sama zostanie matką. Nie narzucaj się, ale delikatnie dawaj do zrozumienia, że jesteś obok i czekasz na znak od niej.

Tekst: Ewa Klepacka-Gryz

Przeczytaj również:

Relaksujący prysznic dla duszy
Niewidzialne dziecko


Dodał(a): Michalina Gruszka , Piątek 20.01.2012 (aktualizacja: 2012-01-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Minima
ja bym tak nie mogła, tak mi się wydaje, ale nie oceniam...
Dodano: 2012-01-21 20:34:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×