Czy przyjaźń damsko-męska istnieje?

Przyjaźń między kobietą a mężczyzną - możliwa? Na pewno każda z was nie raz zadała sobie to pytanie. Jest to chyba jeden z tych tematów, na który nie ma jednoznaczej odpowiedzi. Jedni wierzą, że tak, bo chcą w to wierzyć. Inni, że nie, bo jak twierdzą, zawsze kończy się to cierpieniem którejś ze stron. Skąd to się bierze?

Czy przyjaźń damsko- męska istnieje?

Czy przyjaźń damsko- męska istnieje?
Moda na przyjaciela

Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu słowo przyjaciel jest mocno nadużywane w języku polskim. Nie ważne czy znasz kogos tydzień rok, czy całe życie, ale juz mianujesz go swoim przyjacielem, serdeczną przyjaciółką, najlepszą przyjaciółką itp. itd.  Być może ma to związek z potrzebą akceptacji, albo chęcią zaimponowania słuchaczowi. Bo przecież w dzisiejszych czasach im więcej znajomych, bądź też jak kto woli przyjaciół tym lepiej.

No ale co z tego, że masz ich wielu, posiadanie przyjaciela płci przeciwnej, to dopiero coś. Można wspomnieć kilka razy mimochodem " ja i mój przyjaciel Krzysiu byliśmy ostatnio z jego i moimi przyjaciółmi w pubie", albo " ja i mój przyjaciel Krzysiu nie lubimy przyjaciół jego przyjaciela Kacpra" (oczywiście mowa tutaj o przyjacielu, który jest heterosexualny).


Kliknij i przeczytaj o przyjacielu z bonusem!

No ale dość już drwin, bo przecież chcąc, nie chcąc takie relacje mają miejsce, a do tego można czasem dużo na nich skorzystać.

Czy przyjaźń damsko-męska istnieje?

Czy przyjaźń damsko-męska istnieje?


Fajni koledzy

Niezaprzeczalny jest fakt, że przyjaźniąc się z facetem, a tym samym spędzając więcej czasu w gronie mężczyzn mamy większe szanse na spotkanie drugiej połówki.  

Problem zaczyna się, kiedy faktycznie zwiążesz się kolegą swojego kumpla. Dotychczas zwierzałaś mu się ze spraw damsko męskich, jednak kiedy dotyczy to kogoś, kogo on zna, sytuacja robi się niezręczna. Do tego dochodzi jeszcze uczucie zazdrości i odrzucenia. Kiedyś spędzaliście czas we trójkę, teraz nie zawsze będzie to na miejscu.

Męski punkt widzenia

Przyjaźniąc się z facetem, wreszcie masz szansę usłyszeć męski punkt widzenia. Możesz podpytać go co działa na facetów, a co ich odstrasza. No i najważniejsze, dowiesz się wreszcie w której sukience lepiej wyglądasz.

W tył zwrot

Nie bagatelizuj sygnałów. Jeżeli masz wątpliwości czy aby to co wiąże cię z kumplem to faktycznie przyjaźń, dokładnie go obserwuj. Zobacz jak zareaguje na fakt, że podoba ci się jego znajomy. Pamiętaj, że  pewnych granic się nie przekracza i żebyś nie wiem jak bardzo wierzyła w to, że traktujesz go jak brata dwa razy zastanów się zanim zdecydujesz się na wspólny wypad w góry.

A wy jak myślicie? Czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa?  


Tekst: Joanna Szczepan

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Joanna Szczepan , Środa 09.01.2013 (aktualizacja: 2013-01-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
weber
Choć to faktycznie bardzo trudne to jednak skłaniałbym się do wersji, że taka przyjaźń jest jak najbardziej możliwa.
Dodano: 2013-01-11 15:24:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×