Czy przyjaźń "z bonusami" ma szanse zamienić się w prawdziwy związek?

Przyjaźń między kobietą, a mężczyzną czasem rozwija się w niespodziewany sposób i oprócz typowo przyjacielskich gestów, mogą pojawiać się te zarezerwowane głównie dla par. Czy taka relacja może przerodzić się w prawdziwy związek?

przyjaźń z bonusami.jpg

Czy przyjaźń "z bonusami" ma szanse zamienić się w prawdziwy związek?

 

Niektórzy twierdzą, że przyjaźń między kobietą, a mężczyzną jest rzeczą niemożliwą. Są jednak tacy, którzy na przekór starają się udowodnić, że nie jest to prawda.

Wśród nich jest także grupa tych, którzy, choć stale i zgodnie twierdzą, że jest to jedynie przyjaźń, do swojej relacji dołączają kilka bonusów, które zazwyczaj dotyczą głównie osób, które są w związkach. Taka prawdziwa przyjaźń "z dodatkami" to relacja, w której tkwi dość spora liczba osób. Jak może się to skończyć?

Zobacz też: OTO 5 SYGNAŁÓW, KTÓRE ŚWIADCZĄ O TYM, ŻE ON WCALE NIE JEST "TYM JEDYNYM" 

Przeprowadzono badanie, w którym udział wzięło ponad 190 osób, które zadeklarowały, że są w relacji, którą można nazwać "przyjaźnią z bonusami". Wszystkich uczestników poproszono o wypełnienie ankiety na temat tego, co łączy ich obecnie z przyjacielem/przyjaciółką.

 

Po upłynięciu roku, wszystkim badanym ponownie zadano pytania na temat opisanej rok wcześniej relacji. Okazało się, że 25 procent badanych nadal przyjaźni się z korzyściami, 28 procent postanowiło przyjaźnić się nadal, jednak bez "bonusów", a 31 procent zupełnie zerwało kontakt i więzi z przyjacielem/przyjaciółką.

Zobacz też: CZY PRZYJAŹŃ DAMSKO-MĘSKA ISTNIEJE?

Spośród wszystkich badanych, zaledwie 15 procent po roku zadeklarowało, że swoją przyjaźń z dodatkami przenieśli na bardziej romantyczny stopień i stworzyli normalny związek.

Z przeprowadzonych badań wynika zatem, że szanse na stworzenie trwałego i stałego związku z takiej relacji nie są zbyt duże. Oczywiście, wszystko zależy od ludzi i ich oczekiwań względem siebie. Warto jednak z dystansem podchodzić do marzeń o tym, że przyjaźń z bonusami przerodzi się w wielką miłość.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 28.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×