Czy to dobrze, że ludzie się zmieniają?

Często narzekamy na to, że ludzie wokół nas się zmieniają. Może jednak nie jest to wcale takie złe i powinniśmy to zaakceptować?

Czy to dobrze, że ludzie się zmieniają?

Czy to dobrze, że ludzie się zmieniają?

Zmiany często kojarzą nam się z czymś złym, a przecież to nie jest do końca prawda. To, że coś się zmienia wcale nie oznacza, że będzie gorzej. Lęk przed zmianami sprawia, że często tkwimy w sytuacjach, które wcale nie są dobre, choć do ich zmiany wcale nie potrzeba dużo. 

Zobacz też: ZNAJDŹ W SOBIE SIŁĘ 

Tak samo jest z ludźmi. Bardzo często mówi się "Jak on się zmienił..." i zazwyczaj ma to negatywny wydźwięk. Jednak czy faktycznie to, że ludzie się zmieniają, musi być złe? Otóż nie, a oto argumenty dlaczego.

Nigdy nie powinniśmy przestawać się uczyć

Gdyby człowiek pozostawał ciągle taki sam, świadczyło by to o tym, że nie uczy się na błędach i na swoich przeżyciach. Życie daje nam znacznie więcej lekcji niż nam się wydaje, tylko nie zawsze potrafimy je dostrzec. Ci jednak, którym udaje się jakoś wyciągać wnioski, często zmieniają swoje myślenie, postępowanie i uczą się pokory. Choć innym niekoniecznie może się to podobać, to czy jest to złe?

Nauka czerpana z życia to nie skutek naszej jednej decyzji. To proces, który trwa i często wcale nie jest łatwy zwłaszcza, że wiąże się głównie ze zmianami...

Czy to dobrze, że ludzie się zmieniają?

Zmiany wcale nie muszą być złe, wręcz przeciwnie

Skupienie się na sobie

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, gdzie musi wreszcie choć na chwilę skupić się na sobie. Zastanowić nad tym kim chce być, do czego dąży i czego najbardziej pragnie. Czasem potrzebujemy po prostu skupić się na sobie i w jakiś sposób ukierunkować swoje życie.

Takie sytuacje są często odbierane negatywnie przez bliskich. Mówi się "On to teraz tylko sam siedzi", "Zmienił się, dawniej był bardziej towarzyski" i tak dalej... Czy jednak to, że ktoś chce się skupić na chwilę na sobie, by jego życie obrało dobre tory, jest zmianą na złe? Najczęściej jest to proces, który trwa u jednych dłużej, u innych krócej, ale w końcu się kończy, dlatego może po prostu warto to uszanować, a nie od razu spisywać kogoś na straty. 

 

By w końcu spełnić swoje marzenia

Czasem ludzie potrafią zmienić swoje życie z dnia na dzień, by w końcu spełnić swoje marzenia. To może brzmieć dość infantylnie, ale jeśli w końcu trafia się okazja, by zrobić to, czego pragnie się przez całe życie, dlaczego mamy tego nie zrobić? Dlatego, że "zmiany są złe"?

Ludzie potrafią podporządkować swojej pasji nie tylko całe życie, ale także całe serce. Jeśli właśnie to sprawia, że zasypiają i budzą się z myślą, że są szczęśliwi, to dlaczego, nawet najbardziej skrajna zmiana w tym kierunku, miałaby być zła? Oczywiście, powinno się zachowywać granice pewnego rozsądku i przede wszystkim nie krzywdzić innych zadowalając siebie. Jednak to, że ktoś potrafi zmienić siebie i swoje życie, bo właśnie to daje mu szczęście nie może być złe, a my nie powinniśmy go przez to oceniać negatywnie.

Zobacz też: CHCESZ ZACZĄĆ WSZYSTKO OD NOWA? OTO RADY, KTÓRE CI POMOGĄ 

Zmiany, jeśli prowadzą do czegoś dobrego lub mają dobrą motywację wcale nie są czymś złym. Powinniśmy wszyscy obalić mit, który krąży w naszym społeczeństwie i tworzy niepotrzebne problemy i podziały, często między bardzo bliskimi sobie osobami.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 06.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×