Czy warto wrócić do swojego ex?

Kilka miesięcy temu rozstałam się z moim chłopakiem, ponieważ wciąż robił mi awantury. Spotkałam go w zeszłym tygodniu i poszliśmy na drinka. Skończyło się u mnie w sypialni. On chce, abym do niego wróciła, jednak nie jestem pewna, czy powinnam?

Czy warto wrócić do swojego ex?

Czy warto wrócić do swojego ex?Witam,
zastanawia się Pani nad daniem kolejnej szansy byłemu partnerowi.

Zerwaliście Państwo z powodu ciągłych kłótni. Rozumiem, że to nie były pojedyncze sprzeczki, ale poważne awantury, które bardzo utrudniały Państwu wspólne funkcjonowanie. Domyślam się, że po wspólnie spędzonej nocy mogły odżyć między Państwem ciepłe uczucia. Nie zdziwiłabym się także, gdyby były partner nadal podobał się Pani. Wątpię jednak, by z dnia na dzień zmienił się.

Rozwiążcie test i sprawdźcie, jak ważna jest dla was miłość!

Napisała Pani, że partner wywoływał awantury, natomiast nie wspomniała Pani czego one dotyczyły. Jeśli głównym tematem do sporów była zazdrość partnera, to najprawdopodobniej po ponownym zejściu się bardzo szybko kwestia ta powróci. Nadmierna zazdrość rzadko kiedy wynika z rzeczywistych powodów, częściej jest skutkiem problemów z samooceną czy irracjonalnym lękiem przed utratą. Jeśli rozstaliście się Państwo przez nadmierną zazdrość ze strony Pani partnera, radziłabym, żeby przed ponownym związaniem się Pani partner przeszedł psychoterapię. Tylko w ten sposób będziecie mieć Państwo szansę na uwolnienie się od jego zaborczości.

Zastanawiasz się, kiedy zakończyć związek? Skorzystaj z podpowiedzi!


Jeśli Państwa kłótnie wynikały ze spięć dnia codziennego, po czasowym rozstaniu i nabraniu pewności, że chcecie być Państwo razem, wspólne funkcjonowanie może wyglądać inaczej niż dotychczas. Świadomość jak ważni jesteście Państwo dla siebie oraz jak łatwo to zniszczyć, może powstrzymywać Państwa przed podnoszeniem głosu na siebie.

Kliknij i sprawdź, czy uda ci się uratować tę miłość!

Przy podejmowaniu decyzji o przyszłości tego związku proszę wziąć pod uwagę przyczyny rozstania. Jeśli widzi Pani szansę na długotrwałą zmianę Państwa funkcjonowania i nadal darzy Pani tego mężczyznę miłością, to myślę, że warto podjąć ryzyko. Jeśli zmiany między Państwem byłby możliwe według Pani dopiero po psychoterapii, namawiałabym Panią, by postawiła Pani takie wymaganie przed daniem następnej szansy. Jeśli natomiast pozostał w Pani wyłącznie sentyment do byłego partnera i nic więcej, zachęcałabym Panią do poszukania szczęścia z kimś innym.

Trzymam kciuki za podjęcie najlepszej dla Pani decyzji.Marta Kołacka
Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psycholog
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 12.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×