Gdzie ona ma oczy?

Moja przyjaciółka zwykle wiąże się z nieodpowiednimi mężczyznami. Ten ostatni moim zdaniem jest niebezpieczny. Ale ona jest zakochana jak nastolatka. Nic nie robi sobie z moich przestróg. Martwię się o nią, a kiedy przez kilka dni nie odbiera telefonów, boję się, że stało się coś złego. W jaki sposób mogę na nią wpłynąć?

Gdzie ona ma oczy?


W ogóle tego nie rób. Nie jesteś jej matką, a ona nie jest małą dziewczynką. W przyjaźni, podobnie jak w miłości, przychodzi taki etap, że przyjaciele nas rozczarowują: "Jak ona może być tak naiwna?", "Czy ona nie widzi, że on ją oszukuje?" itp. Choć pewnie trudno będzie ci w to uwierzyć, w takich chwilach bardziej myślimy o sobie: "Jak mogę przyjaźnić się z kimś takim?", niż o przyjaciółce, bo podobno nasi przyjaciele świadczą o nas.

O przyjaciółkę się nie martw, zwłaszcza że nie prosi cię o pomoc i nie sprawia wrażenia, że dzieje się jej coś złego. Nie przejmuj się, że jej zachowanie czasami cię złości. To naturalne. Nie musisz akceptować wszystkiego, co ona robi. Zastanów się, co najbardziej cenisz w tej przyjaźni, dlaczego jest ona dla ciebie ważna. A może lubisz, by twoi przyjaciele słuchali cię w każdej sprawie?

Tekst: Ewa Klepacka-Gryz

Przeczytaj również:

O czym mówimy, gdy się kłócimy?
Przyjaciółka szefowej


Dodał(a): Michalina Gruszka , Piątek 09.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
drzwi
Ciekawy artykuł, daje do myśenia
Dodano: 2011-12-10 18:53:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×