Czy wyobrażacie sobie życie bez lustra? Zobaczcie ciekawy eksperyment

Żyjąc w czasach, kiedy prym wiedzie kult pięknego ciała, aż trudno sobie wyobrazić niekorzystanie z lustra. Sprawdźcie, jak poradzili sobie z tym osoby biorące udział w ciekawym eksperymencie.

Czy wyobrażacie sobie życie bez lustra? Zobaczcie ciekawy eksperyment

Jest wiele osób, które zapytane o to, co by zabrały na bezludną wyspę, odpowiadają, że lusterko. Lubimy wiedzieć, jak się układają nasze włosy, ubrania, a także czy makijaż nie wymaga poprawy. Niektórzy przyznają, że przeglądają się nawet kilka razy dziennie. Co by się stało, gdyby nagle im odebrano lusterko? Amerykanie postanowili to sprawdzić.

Przeprowadzono eksperyment, w którym wzięło udział w sumie 5 osób - 3 kobiety i 2 mężczyzn. Wszyscy oni zaznaczali, że często korzystają z lusterka. Na czas eksperymentu, który trwał tydzień, zabroniono im korzystać z przenośnych lusterek, musieli pozakrywać wszystkie lustra w domu, a także unikać tych, które znajdowali poza mieszkaniem.

Zobaczcie także: Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Na początku uczestnicy eksperymentu mieli problemy z kontaktami z otoczeniem. Nie patrzyli ludziom w oczy, unikali rozmowy. Potem jednak było już dużo łatwiej. Wnioski były proste - grupa osób żyjących bez lusterka zauważyła, że oszczędza więcej czasu. Jedna z kobiet powiedziała, że jej wizyty na siłowni są krótsze, ponieważ nie poświęca tak wiele czasu na spoglądanie na swoją sylwetkę w odbiciu w lustrze. Z drugiej jednak strony golenie, czy makijaż nie należały do najprostszych do wykonania.

Uczestnicy eksperymentu spojrzeli w lustro po 7 dniach i stwierdzili, że prezentują się śmiesznie, zwrócili uwagę, że np. włosy wyglądają głupio. Poza tym doszli do wniosku, że lepiej wyglądają, kiedy przynajmniej rano mogą się przejrzeć w lustrze.

Zobaczcie także: Jaki wpływ na nasz wygląd mają perfumy? Oto zaskakujące wyniki badań

Jedna z kobiet nie dotrwała do końca eksperymentu - spojrzała w lustro przed randką. Nawet się jej nie dziwimy - kto by nie chciał sprawdzić, jak wygląda przed takim ważnym wydarzeniem?Słuchając jednak wrażeń osób, które wytrwały te 7 dni, stwierdzamy, że warto przeprowadzić taki eksperyment na sobie. Czujecie się zachęceni?Zobaczcie także:Źródło: BuzzFeed
Foto: Shutterstock/ YouTubeDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 10.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×