Czym jest letnia depresja?

Sprawdź, czy okresy przygnębienia w letnich dniach to nie letnia depresja!

ThinkstockPhotos-520608904 (1).jpg

Teraz gdy wchodzimy w letni okres, wszyscy wydają się być w dobrym humorze. Choćby na samą myśl o słońcu, ciepłych dniach czy weekendach poza domem. Wszyscy planują wakacje, opowiadają o tym, z kim chcieliby je spędzić i generalnie przygotowują się na cieplejszą pogodę. A jednak nie wszystko jest tak dobrze, jak powinno być.

Zobacz tez: Depresja dotyka nas coraz częściej 


Rozglądając się dookoła widzisz ludzi w bikini, z drinkiem w ręku, śmiejących się i cieszących z letniej wody czy pogody. Patrząc na ten wesoły obrazek nie czujesz radości? Nie udziela ci się radość tych wszystkich ludzi? Być może to letnia depresja.


Zanim usiądziesz w kącie i pomyślisz sobie, że musisz być inna skoro tak reagujesz, zastanów się nad tym, skąd mogą występować u ciebie takie stany. Być może ostatnio zdarzyło się coś nieprzyjemnego w twoim życiu. Może stresuje cię coś w pracy czy szkole. A może brakuje ci energii, czujesz się samotna i opuszczona. Nieustannie wspominasz dobre rzeczy, jakby nigdy miały nie wrócić.

Polecamy: Jak wygląda życie z depresją? 


Znasz ten stan? To letnia depresja. To poczucie wypłukania z energii i stan zupełnie jak w środku zimy, z lżejszymi symptomami. Winę ponosi zmiana pogody i niedoboru światła. Przeanalizuj ile czasu dziennie spędzasz w słabo oświetlonym pomieszczeniu oraz jak spędzasz weekendy i wolne popołudnia. Jeśli chowasz się w swoich 4 kątach - czas wyjść do świata i nieco się nim nacieszyć. Chandra przejdzie jak ręką odjął.

Sprawdź: Niedzielna depresja. Czy padasz jej ofiarą? 


Źródło: Elitedaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Wtorek 03.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×