Dlaczego kobiety kochają złych chłopców?

Skąd to się bierze? Dlaczego płeć piękną ciągnie do złych mężczyzn?

ThinkstockPhotos-200250559-001.jpg

Nie od dziś wiadomo, że kobiety częściej oglądają się za bad boy’ami, którzy z daleka wyglądają jak chodzące kłopoty. To tak jakby wsadzać rękę w ogień i zastanawiać się, dlaczego mamy poparzoną dłoń. Dlaczego zatem nas tak do nich ciągnie?

Zobacz też: Kobietę zgwałcono ponad 2000 razy. Jak do tego doszło?


W Ameryce przeprowadzono eksperyment, który miał na celu odpowiedź na to pytanie. Liczono kobiety, które poznawały mężczyzn bezpośrednio przed trafieniem do więzienia bądź te, które nawiązały z nimi kontakt podczas ich pobytu. Badanie odbyło się na kobietach, bo to właśnie one czuły większy pociąg do partnerów zza kratek. Większość z zaobserwowanych historii przez badaczy i strażników niestety kończyła się nieuchronnie fiaskiem.

Zobacz też: Podróże nie uleczą Twojego serca. Nauczą Cię jednak jak wrócić do żywych. 


Z języka angielskiego istnieje pojęcie, które opisuje to zjawisko - nazywa się hybistrofilią. Definicja tego słowa to pociąg seksualny do osób, które popełniły jakieś przestępstwo bądź wybieranie sobie takiej osoby jako obiektu erotycznego. Badania nad hybistrofilią prowadzono głównie na Uniwersytecie w Montrealu, które opierano na głośnych przypadkach takich jak seryjny zabójca Ted Bundy czy Charles Manson. Podobno dotyka ona głównie osób, które mają kontakt z przestępcą, np. pielęgniarki w więzieniu, psychologa czy strażniczkę.


Badanie prowadzone w latach 2005-2015 wykazało, że prawie 70% osób zwolnionych z pracy w więzieniach czy współpracujące z nimi to właśnie kobiety. Większość z nich była w pewien sposób związana z którymś z więźniów bądź utrzymywała stałe relacje z nim.

Sprawdź: 12 szokujących obrazków, które pokazują jak okrutnie ludzie obchodzą się ze zwierzętami 


Dlaczego tak się dzieje? Podobno przyciąganie do mężczyzn, którzy mają w sobie coś zwierzęcego działa na kobiety upajająco. Część z nich daje się również zmanipulować przez płeć brzydką, którawykorzystuje ją do swoich celów.


Źródło: DailyMail

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Środa 27.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×