Dlaczego kobiety zdradzają? Oto prawdziwy powód

Choć badania pokazują, że zdrady częściej dokonują mężczyźni niż kobiety, to jednak nie jest tak, że panie nie robią tego w ogóle. Dlaczego kobiety decydują się zdradzić swojego partnera?

Dlaczego kobiety zdradzają? Oto prawdziwy powód

Dlaczego kobiety zdradzają? Oto prawdziwy powód

Zgodnie z badaniami opublikowanymi w 2011 roku w czasopiśmie Archives of Sexual Behavior aż 1/3 mężczyzn i 1/4 kobiet przyznała się, że choć raz zdradziła swojego życiowego partnera lub partnerkę. Jak widać, mimo tego, że częściej wierności nie dotrzymują panowie, to jednak panie też wcale nie są takie święte... Jaki jej powód tego, że kobieta zdradza swojego mężczyznę?

Najnowsze badania przeprowadzone przez profesora seksualności na Uniwersytecie w Winchester w Anglii, Erica Andersona, dowodzą, że najczęstszym powodem zdrady kobiety jest niezadowolenie z obecnej relacji i problemy w związku. Zatem szukają one w zdradzie uczucia, którego nie dostają od swojego obecnego partnera.

zdrada_kobiety_2.jpg

Niezadowolenie ze związku nie jest jedynym powodem zdrady kobiety

Mimo tego, że uczucie braku szczęścia w obecnym związku nadal jest najczęstszą przyczyną zdrady ze strony kobiety, to jednak nie jest to jedyny powód. Coraz więcej kobiet, tak jak zazwyczaj mężczyźni, w zdradzie szukają jedynie nowych emocji, zmiany i ciekawszych doświadczeń z nową osobą. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Journal of Sex & Marital Therapy, kobiety coraz częściej tracą zainteresowanie dłuższym współżyciem z jednym partnerem.

Model monogamicznego związku jest nadal najbardziej popularny. Choć coraz częściej można spotkać pary, które postanawiają żyć w tak zwanym otwartym związku, to jest to nadal mimo wszystko model stanowiący niewielki procent. Zatem wyłączność parterów w sferze seksualnej jest wciąż znacznie bardziej pożądana przez ludzi tworzących związki.

 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 12.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Tak naprawdę powodów do zdrady jest mnóstwo i każda kobieta zapewne znajdzie inny, który będzie ją tłumaczyć. Ja jeszcze znalazłam taką stronę http://www.zdradzilas.pl/2014/11/dlaczego-kobiety-zdradzaja-mezczyzn-5.html gdzie też jest fajnie opisane dlaczego kobiety zdradzają.
Dodano: 2014-11-13 10:56:16 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×