Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Oto 5 powodów, dla których partnerzy najczęściej zdradzają swoje partnerki.

ThinkstockPhotos-510781204.jpg

Ciężko jest pogodzić z sytuacją, gdy dowiadujesz się, że Twój partner Cię zdradził bądź ciągle zdradza. I jeśli można logicznie wydedukować sobie skąd bierze się chęć do zdrady bądź pokusa, to naprawdę trudno zrozumieć, dlaczego ludzie dają się uwieść swoim fantazjom, a jeszcze trudniej jest to logicznie wytłumaczyć. Nieważne czy jesteś osobą zdradzającą, zdradzaną czy trzecim kołem u wozu - biorąc udział w tym trójkącie skończysz zraniona jak pozostałe dwie osoby.


Nie istnieje zdroworozsądkowy powód, który pozwala nam na zdradę. Zawsze jest inne wyjście - rozmowa, próba naprawy czy rozstanie. Przecież nie musisz ranić kogoś bliskiego, by pójść z kimś innym do łóżka. Jeśli brakuje Ci szczęścia i rozwoju w związku, zawsze możesz go zakończyć. To z pewnością boli mniej, niż wiadomość od osób postronnych, że Twój partner Cię zdradza, nawet emocjonalnie.


Mężczyźni chyba tego nie rozumieją, a może raczej nie chcą tego zrozumieć? Są dokładnie dwa typy osób zdradzających: takie, które uparcie wierzą, że nie robią nic złego oraz te, które dokładnie wiedzą, że jest to coś złego, mimo to decydują się na takie a nie inne rozwiązanie. Być może właśnie dlatego mężczyźni zdradzają częściej niż kobiety. A dlaczego zdradzają?


Ponieważ liczy się dla nich chwila

Moment, w którym dzieją się obecne wydarzenia. O konsekwencjach myślą po fakcie, kiedy nie można już nic z tym zrobić. Niektórzy pod wpływem chwili wykorzystują kobiece słabości, by je uwieść i zaprowadzić do łóżka. Bo pod wpływem chwili widzą jak działają na tę a nie inną kobietę i trudno jest im to przerwać, bo czują się wspaniale kiedy kobieta się im poddaje.


Ponieważ nie są pewni siebie

Wielu mężczyzn się do tego nie przyzna, jednak jest wśród nich mnóstwo osobników, którzy zwyczajnie mają tak duże kompleksy, że ciężko im jest z nimi poradzić. Być może mają też lęki, takie jak obawa przed zdradą drugiej osoby, co popycha je do zrobienia pierwszego kroku. Być może widzą też jak inni mężczyźni na Ciebie patrzą i czują się zazdrośni. Być może też dlatego, że często są zwyczajnie głupi i nie potrafią porozmawiać o tym z Tobą, zanim popełnią błąd który przekreśli cały związek.

Przeczyta: Kto bardziej przeżywa zdradę? 


Ponieważ nie zdają sobie sprawy jak cenną osobą dla nich jesteś

Wielu mężczyzn długo nie widzi tego, jak bardzo darzą uczuciem swoją partnerkę. Nie widzą też jak wiele dla nich robimy, ile dla nich poświęcamy i ile serca wkładamy w budowanie relacji. Im bardziej są do tego przyzwyczajeni, tym szybciej idzie im skok w bok. Dopiero po wszystkim widzą jak na dłoni, jak bardzo ważna była dla nich kobieta, którą zdradzili.


Ponieważ to słabeusze

Mężczyźni nie mają tej siły, z którą rodzą się kobiety. Nie muszą rodzić dzieci. Nie czują pełnej odpowiedzialności za każdą zrobioną przez siebie rzecz. Nie przejmują się aż tak bardzo. Łatwiej zdobywają pracę, często ciekawszą, a już na pewno lepiej płatną. Nie muszą się aż tak starać, by ich ktoś dostrzegł. Mają dużo większą siłę fizyczną, jednak to kobiety mamy jej więcej w sobie. Zanim zrobimy coś złego, zapali nam się w głowie czerwona lampka i tylko w desperacji przejdziemy obok niej obojętnie.

 Polecamy: Zdrada w małżeństwie - co dalej? 


Ponieważ nie mają odwagi by się przyznać, że przestali już kochać

Niełatwo jest przyznać się komuś, kogo się kocha, że coś się skończyło. Że czegoś się już nie czuje. Trzeba wtedy patrzeć prosto w oczy osobie, której kiedyś zapewniało się miłość po grób i uświadomić jej, że już nigdy nie będzie tak samo. To nie jest prosta rzecz ani dla jednej, ani dla drugiej strony, jednak trzeba mieć odwagę, by zakończyć to, za co się jest odpowiedzialnym. Niektórym mężczyznom wydaje się, że romans czy zdrada będzie prostszym rozwiązaniem. Cóż drodzy Panowie, tak nie jest.Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: Thinkstock

ID galerii:2243


Dodał(a): Anna Guzek , Środa 06.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×