Dlaczego powinnaś mieć psa?

„Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka”- tak mówi powszechnie znane powiedzenie. Jak się okazuje, to zwierzę jest nie tylko wspaniałym i wiernym przyjacielem, ale także doskonałym terapeutą! Sprawdź, dlaczego powinnaś mieć w domu tego czworonoga!

image.jpeg

Pies lekarstwem na stres

Przebywanie w towarzystwie psa w znaczący sposób obniża ciśnienie krwi oraz tętno. Szczególnie, gdy głaszczesz swojego pupila, stajesz się zrelaksowana
i odprężona, a dodatkowo bardziej szczęśliwa, gdyż wtedy uwalnianie są endorfiny!


Sprawia, że wzrasta twoja aktywność fizyczna

Kolejną zaletą bycia właścicielem szczekającego czworonoga jest fakt, że musisz przynajmniej trzy razy dziennie wyprowadzić go na spacer.
To zawsze dodatkowe minuty w ruchu i na powietrzu- spalasz kalorie, dotleniasz się, odprężasz na spacerze, a twój kompan jest szczęśliwy z takiej wyprawy. Spacer z psem to prawdopodobnie około
90 minut ruchu dziennie.


Pies stanie w twojej obronie

To mądre zwierzę potrafi wyczuć zagrożenie oraz zaatakować czy przestraszyć potencjalnego złoczyńcę. Gdy coś złego będzie działo się w pobliżu i będzie czuć niepokój, z pewnością natychmiastowo poinformuje cię o tym doniosłym szczekaniem.
 Jego obecność wpływa korzystnie na twoje zdrowie
W domach, w których jest pies, zmniejsza się ryzyko zachorowania na astmę raz alergię. Obecność psa może także wzmocnić system odpornościowy.
Dodatkowo w ślinie psa znajduje się dezynfekujący środek, dlatego rana polizana przez twojego pupila, zagoi się zdecydowanie szybciej.

Zobacz także: Wiesz, że twój kot zna dwa języki?

To lojalny i oddany przyjaciel

Pies jest bardzo wierny, szybko przywiązuje się do swojego właściciela. Dzięki niemu będziesz miała towarzysza na co dzień, samotność odejdzie w zapomnienie. Ponadto będziesz się częściej uśmiechać- podobno właściciele psów są pogodniejsi i łatwiej radzą sobie z rozwiązywaniem problemów.

Foto: Thinkstock
Zobacz także:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Niedziela 20.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×