Dlaczego warto wyprowadzić się do miasta, w którym nikogo nie znasz?

Nosisz się z decyzją odnośnie wyjazdu za granicę sama? Zobacz, dlaczego warto to zrobić!

ThinkstockPhotos-516260744.jpg

Życie w bezpiecznym, znanym miejscu jest czymś nad wyraz stosownym. Bo przecież dobrze się mieszka w znanych czterech kątach, miło jest co sobotę wychodzić do tego samego kina czy knajpy na piwo z przyjaciółmi czy znać na pamięć wybrukowania w kostce pod blokiem. To daje nam poczucie kontroli nad własnym losem i sprawia, że czujemy się bezpiecznie. A gdyby tak odrzucić to wszystko na rzecz niespokojnych, ekscytujących i zupełnie nowych rzeczy? A gdyby tak wyprowadzić się na drugi koniec świata?

Zobacz też: 5 sposobów na radzenie sobie z samotnością 


Nie oszukujmy się - w głębi serca od dawna każdy z nas marzy o tym, by wyjechać gdzieś daleko. Poznać nowych ludzi, nowe smaki, budzić się codziennie w innym miejscu i ciągle odkrywać świat, jakiego nie znamy. A przecież jest to totalnie możliwe gdy masz jeszcze 20 lat. To idealny okres na zmiany, decyzje, które poprowadzą Cię w wybraną przez Ciebie stronę. 


Podobno taka decyzja jest w 50% tak samo przerażająca, jak i ekscytująca. Jednak jest to przeżycie jak żadne inne. To tak, jakbyś mogła zostać obywatelką świata. I żyć po swojemu, nie według oczekiwań mamy i babci, a tak, jak sama tego chcesz. Byś mogła uczyć się na własnych błędach, zamiast ciągle unikać tych, przed którymi Cię przestrzegano.

Przeczytaj: Mężczyźni wolą piękne... i mniej inteligentne kobiety? 


Co możesz zyskać? Jeśli otworzysz umysł i serce, możesz poznać ludzi, którzy będą zupełnie inni od Twoich starych, dobrych znajomych. Jeśli szczęście będzie Ci sprzyjać, kto wie, może nauczysz się od nich wielu nowych rzeczy, które ukształtują Twoje życie. Poznasz też nowy wymiar zabawy, będziesz miała okazję zaobserwować inne miasta pod osłoną nocy, niż tylko Twoje własne. Będziesz mogła doświadczyć rzeczy, których nie da Ci oglądanie co sobotę seriali i zajadanie ich pizzą oraz winem. Być może dzięki tym ludziom poznasz prawdę o sobie, zobaczysz siebie w innym środowisku i zaobserwujesz, jak działa na Ciebie ta ogromna dawka wolności, jaką wybrałaś. To wszystko może również mocno wpłynąć na Twoją pewność siebie, do tego stopnia, że z szarej myszki staniesz się odważną i mocno stąpającą po ziemi kobietą. Będziesz miała szansę przekształcić się w osobę, jaką pragniesz być, jeśli dobrze się rozejrzysz może znajdziesz sposób na spełnienie swoich marzeń. Być może nawet wpadniesz na pomysł własnej ścieżki kariery. Poznasz też sposób, na stawanie twarzą w twarz z własnymi lękami czy strachem przed wszystkim, co powstrzymuje Cię od bycia szczęśliwą.

Sprawdź: Kiedy powinnaś wyprowadzić się z domu? 


Wychodzenie poza granice własnego komfortu to wielka odwaga, ale też krok, który powinien zrobić każdy człowiek, by poznać siebie samego. Jeśli masz do tego okazję, na co jeszcze czekasz?Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Poniedziałek 04.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
unticipo
Przeprowadzki zawsze przynoszą coś nowego, odświeżającego, ale sam proces nie należy do najłatwiejszych - najpierw pakowanie, przewóz rzeczy i próba zaklimatyzowania się. Na szczęście chociaż z przewozem mebli można sobie poradzić dzięki firmom przeprowadzkowym.

Komfort Trans
Dodano: 2017-05-27 14:34:26 Zgłoś nadużycie
Anonim
Zawsze można zacząć wszystko od nowa :) http://www.przeprowadzki-krakow.com.pl/
Dodano: 2017-02-09 21:29:55 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jak widać sama przeprowadzka to dopiero początek. Wiem jedno, każdy kto zdecydował się na taki ruch nigdy nie żałował. Przeprowadzka może być początkiem wielkiej przygody. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za przyjemny artykuł. http://tragarz.krakow.pl
Dodano: 2016-04-04 16:06:46 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×