Dlaczego wciąż zakochujesz się w niewłaściwych mężczyznach? Sprawdź

Czasem odnosimy wrażenie, że ciąży na nas jakieś fatum, bo wciąż zakochujemy się w złych mężczyznach. Czy jednak to naprawdę jest przeznaczenie? A może to z innego powodu ciągle trafiamy w ramiona nie tych mężczyzn, których powinnyśmy?

nieszczęśliwa miłość.jpg

Dlaczego wciąż zakochujesz się w niewłaściwych mężczyznach?

 

Wiele kobiet szukających miłości zderza się z problemem, że ciągle trafia na tych "złych" mężczyzn. Bardzo często zamiast przeżyć miłość i w końcu poczuć się bezpiecznie któryś już raz z kolei wszystko kończy się płaczem w poduszkę i zranionymi uczuciami. Gdzie leży problem i czy można sobie z nim poradzić? Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Oto kilka możliwości.

Zobacz też: "TEN JEDYNY" - CZY NADAL POWINNAŚ GO SZUKAĆ? 

Historia

Nie tak łatwo odciąć się od tego co już za nami. Często, choć próbujemy tego uniknąć, wciąż powtarzamy te same błędy, zwłaszcza przy wyborze ewentualnego partnera. Dlaczego tak się dzieje? Niektórzy naukowcy twierdzą, że aby poznać i przewidzieć jakiego partnera potrzebujesz trzeba przeanalizować poprzednie wybory. To, że spotykasz się z takim, a nie innym mężczyzną nie jest przypadkiem, tak samo jak to, że wciąż wybierasz takich samych partnerów. Problem leży znacznie głębiej i wart się nad nim zastanowić. Może czas uporządkować pewne sprawy w sobie, a dopiero po tym zacząć szukać tej właściwej osoby.

nieszczęśliwa miłość.jpg

Wybieranie niewłaściwych partnerów można zmienić

 

Atrakcyjność

Pociąg, chemia i atrakcyjność może nam czasem przesłonić racjonalne myślenie i dobrą ocenę sytuacji. Jeśli jesteś osobą, która łatwo ulega chwilowym wpływom emocji, może to sprawić, że Twoje ciągłe wybieranie złych mężczyzn bierze się po prostu z tego, że pozwalasz sobie na zbyt powierzchowne podejście do sytuacji. Jeśli Twoimi decyzjami rządzi pożądanie i fizyczna atrakcyjność możesz zwyczajnie nie dostrzegać na samym początku tego, że tak naprawdę do siebie nie pasujecie, a to, że kandydat jest przystojny, niestety nie zrekompensuje na dłuższą metę braku możliwości porozumienia. Następnym razem, zanim ogłosisz miłością Twojego życia kogoś, kto po prostu Ci się podoba, przemyśl, czy może was łączyć coś więcej niż tylko pożądanie.

 

Zapatrzenie

Często zdarza się tak, że kiedy już spotkasz kogoś, kto przynajmniej na początku sprawia wrażenie dobrego kandydata jesteś tym tak przejęta, że przestajesz dostrzegać zgrzyty jakie się pojawiają. Wszystkie sygnały, które dają Ci znać, że to wcale nie musi być szczęśliwa i udana relacja są przez Ciebie skutecznie ignorowane. I tak zaczynasz brnąć w kolejny nieudany związek i angażujesz się coraz bardziej w coś, co raczej nie ma przyszłości. Warto od czasu do czasu przynajmniej  spróbować chłodno ocenić dokąd zmierza ta relacja i czy faktycznie ma ona jakieś szanse.

Zobacz też: NA CO MĘŻCZYŹNI ZWRACAJĄ UWAGĘ NA PIERWSZYM SPOTKANIU?

Wyobrażenia i przesadny optymizm

Wiele kobiet zwyczajnie nie uczy się na swoich błędach i wciąż je powtarza. Robią to często ze względu na przesadny optymizm i wyobrażenia, które nimi kierują. Na początku nowej relacji powstaje fascynacja, która sprawia, że za każdym razem myślisz "teraz to już na pewno będzie inaczej niż zawsze". Optymizm należy łączyć z racjonalnym myśleniem. Nie można ślepo zakładać, że tym razem po prostu musi się udać, tak jak nie można zakładać, że na pewno się nie uda. Ostrożność i trzeźwe patrzenie na sytuacje mogą pomóc uniknąć tych samych błędów.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 09.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×