Dlaczego wybrała jego?

Moja córka związała się z nieodpowiedzialnym mężczyzną. W pewnym momencie nawet zagroziłam: "Albo on, albo ja". Mimo wszystko zamieszkała z nim. Od tamtej pory rzadko się do mnie odzywa. Nie widziałyśmy się prawie pół roku. Czuję, że przez niego tracę córkę. Co robić?

Dlaczego wybrała jego?Pogodzić się z tym, że dzieci nie są naszą własnością i prędzej czy później odejdą z domu. To, że twoja córka wybrała mężczyznę, a nie ciebie, jest naturalne. Przed laty ty zrobiłaś podobnie. Jedyne, co możesz zrobić, to nie karać jej za ten wybór.

Masz prawo nie akceptować mężczyzny, którego wybrała, ale nie masz prawa jej oceniać czy szantażować. Może w pewnym momencie dojrzejesz do tego, by dać szansę mężczyźnie, którego pokochała twoja córka. Jak dobrze go znasz? Skąd przekonanie, że jest nieodpowiedzialny? Znasz powiedzenie, że przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi? Może przygotuj obiad i zaproś córkę i jej partnera.

Pamiętaj, że w pewnym momencie przestajemy odpowiadać za decyzje dzieci. Jeśli przez pierwszych 10 lat życia córki dałaś jej wszystko, co najlepsze, pozostaje ci zaufać, że twoje dorosłe dziecko dokonuje właściwych wyborów.

Tekst: Ewa Klepacka-Gryz

Przeczytaj również:

Nowe wcielenie teściowej
Jak mężczyzna z mężczyzną


Dodał(a): Michalina Gruszka , Środa 07.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Malibu89
niestety rodzicom jest sie trudno pogodzic z myslą że ich kochane dzieci dorastaja i chcą kierować ich życiem nadal, cięzko im zrozumiec nasze decyzje bo przeciez oni wiedza lepiej co dla nas najlepsze niestety nie widza tego jak w ten sposób sie od nas oddalają...
Dodano: 2011-12-14 19:27:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×